Zapraszamy na spotkanie profilaktyczne z panią Elwirą Lelewal wszystkich rodziców i opiekunów.
Spotkanie w godzinach porannych odbędzie się także dla uczniów klas 6-8.
Zapraszamy na spotkanie profilaktyczne z panią Elwirą Lelewal wszystkich rodziców i opiekunów.
Spotkanie w godzinach porannych odbędzie się także dla uczniów klas 6-8.
Przedszkolaki wraz z zerówką uczestniczyły w wycieczce do Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni. Dzieci miały okazję wcielić się w role prawdziwych naukowców i badaczy. Uczestnicząc w warsztatach laboratoryjnych zapoznały się z narzędziami jakimi posługuje się naukowiec oraz aktywnie uczestniczyły w tworzeniu ciekawych procesów chemicznych. Dzieci zwiedziły również interaktywną wystawę prezentująca świat przyrody i techniki.
INFORMACJA
Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Rodziny Sierakowskich w Waplewie Wielkim przedstawia poniżej harmonogram rekrutacji dzieci do przedszkola, oddziału przedszkolnego oraz szkoły podstawowej (klasa I) , na rok szkolny 2025/2026:
Druki wniosków są do pobrania ( od 04. 03. 2025r.) u wychowawców, w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej szkoły:
https://spwaplewowielkie.edupage.org/ w zakładce „Rekrutacja”
Najpierw czwartoklasiści odwiedzili bibliotekę szkolną, a później cieszyli się czytaniem w kąciku relaksacyjnym.
Dziś odbył się przedostatni blok warsztatów prowadzonych przez panią Alicję Bukowską. Tematem zajęć były występy przed publicznością, opowiadanie o sobie w atrakcyjny sposób oraz techniki panowania nad stresem. Uczniowie wybrali najważniejsze zasady autoprezentacji:
1. Wyprostowana postawa,
2. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego z publicznością,
3. Wybór informacji na swój temat,
4. Odpowiedni dobór głośności głosu,
5. Odpowiedni ubiór,
6. Uśmiech,
I punkt siódmy, chyba najważniejszy:
7. BĄDŹ SOBĄ.
21 marca w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski "Wiosna Wierszem Malowana":
1 miejsce Hanna Klimek i Wiktoria Lewandowska
2 miejsce Karolina Bloch i Julia Sobolewska
3 miejsce Julia Brzustewicz i Franciszek Nyśk.
Rozstrzygnięty został konkurs na Super klasę: Tytuł Super Klasy otrzymała klasa 3
Odbył się również konkurs klasowy (największa frekwencja w I semestrze) - Miotłę antywagarowicza otrzymała klasa 2
Ponadto w klasach pojawiły się wiosenne dekoracje i tematycznie związane z tym świętem tablice, nie zabrakło również strojów w kolorach wiosennych. Uczniowie wykonali piękne wiosenne prace - powstały portrety Pani WIOSNY, a także urokliwe wiosenne pejzaże.
Dnia 14.03. uczniowie Izabela Bloch kl. IV, Lena Jaczewska kl. V, Paweł Jazłowiecki kl. VI reprezentowali naszą Szkołę w VII Międzyszkolnym konkursie matematycznym w Czerninie. Razem z innymi uczestnikami rozwiązywali specjalnie przygotowany test dostosowany do poziomu wiekowego uczestników. Uczniowie zostali miło powitani przez włodarzy powiatu i Dyrektora szkoły w Czerninie. Po wysiłku umysłowym czekał na nich słodki poczęstunek i wspólne gry planszowe. Uczniom gratulujemy odwagi i dziękujemy za włożony wysiłek.
10 marca uczniowie tworzyli herby, na których zamieścili najważniejsze dla nich wartości, wartości ich rodzin, swoje play na przyszłość, umiejętności i krótki opis siebie. Szukali również swojego odpowiednika ze świata roślin i zwierząt. Stworzyli swój opis w bardzo kreatywny sposób. Zagłębili się także w pojęcie samooceny i znaleźli ciekawe sposoby na poprawę nastroju własnego i przyjaciół.
A to wszystko działo się podczas warsztatów budowania pewności siebie.
11.03 na siódmych juź zajęciach kulinarnych w ramach projektu "Regionalne wsparcie kompetencji kluczowych w pomorskich szkołach" przygotowaliśmy smakowite wafelki, o dwóch różnych smakach pierwszy wg następującego przepisu:
Składniki: puszka (510 g) masy krówkowej, 100 g masła, opakowanie kwadratowych wafli. Masło ubijamy na puszysta masę następnie do masła dodajemy po łyżce kajmaku i całość miksujemy na gładki krem. Drugie wafle zostały przełożone kremem nutella. Dokładne rozsmarowanie masy na powierzchni wafli okazało się trudnym zadaniem. Pokrojenie całości na równe części też nie było łatwe. Najprzyjemniejszą częścią spotkania jak zawsze była degustacja.
Patrycja Siebert
Chłopcy z klasy 3, pamiętali o swoich koleżankach, i wręczyli im przepiękne upominki.
Dnia 04 marca odbyło się już siódme spotkanie z wykorzystaniem gier planszowych w ramach projektu "Regionalne wsparcie kompetencji kluczowych w pomorskich szkołach ". Tym razem uczestnicy mogli sprawdzić swoje siły w różnych bardziej i mniej znanych grach planszowych i karcianych, a które rozwijają szerokie spektrum umiejętności. Rozgrywki przebiegały w przyjaznej atmosferze i dostarczyły graczom pozytywnych emocji.
Uczniowie uczestniczyli w zajęciach na Zamku Krzyżackim w Sztumie. Starsze klasy dowiedziały się jak wyglądało życie na zamku w średniowieczu, kim był i gdzie mieszkał wójt, jak wówczas wyglądał jego zamek, oraz co jadł i w co się ubierał. Na koniec uczniowie w grupach spróbowali odtworzyć pierwotny układ sztumskiego zamku na arkuszach papieru.
Natomiast młodsze klasy odkrywali sekrety ceglanego rzemiosła i dowiedzieli się jak powstawały mury zamków. W części warsztatowej uczestniczyli w zabawach z użyciem modeli cegły z gąbki. Wykonali zadania konstruktorskie według instrukcji, jak również budując własne budowle. Na koniec klasy 4-8 udały się do kina na seans filmowy "Mufas:Król Lew opowieści o dorastaniu, znajdowaniu własnego „stada” i celu w życiu, ale także o relacjach rodzinnych. Był to miło spędzony dzień, który na długo zostanie w pamięci.
Wyniki konkursu czytelniczego - Dzienniczki Lektur.
I Wiktoria Lewandowska
II Kacper Brzozowski
III Hanna Klimek
10 lutego uczniowie bawili się na balu karnawałowym. Były tańce, konkursy, zabawy, a co najważniejsze - uśmiechy na naszych twarzach. Uczniowie (i niektórzy nauczyciele) zaprezentowali piękne stroje karnawałowe. Dzięujemy za dobrą zabawę!
Wycieczka przedszkolaków i zerówki do Muzeum Nauki Hevelianum w Gdańsku, w którym dzieci spotkały się przyrodą, ciekawostkami nauki i techniki. Po wizycie w tym wyjątkowym miejscu pozostaje nam zdobyta wiedza i wspomnienie dobrej zabawy.
Powered by aSc EduPage