• 12-13 sierpnia - 700 lat Waplewa Wielkiego c.d.

• W dniach 12-13 sierpnia 2023 w ramach obchodów 700-lecia Waplewa Wiekiego, w naszej szkole odbyły się prelekcje dotyczące lokalnej historii. Pani Sylwia Markowicz przedstawiła związki Fryderyka Szopena z Waplewem Wielkim oraz przypomniała jak współcześnie pamiętamy o wielkim polskim kompozytorze. Pan Andrzej Lubiński zaprezentował postać Adama Sierakowskiego oraz jego podróże po egzotycznych krajach, o których wiemy z listów wysyłanych z drogi do żony Marii z Potockich. Ciekawostką było książkowe wydanie "Listów z podróży" t.1 nakładem Biblioteki Dzieł Wybornych w Warszawie, w posiadaniu byłego nauczyciela i mieszkańca Waplewa pana Zbigniewa Osińskiego. Pan Adam Langowski przedstawił kalendarium z najważniejszymi wydarzeniami od czasów założenia Waplewa po współczesność.  Przed budynkiem szkoły wystawione były prace plastyczne, pod postacią kartek urodzinowych z życzeniami na jubileusz wsi od uczniów okolicznych szkół i naszej.

• Kolonie z pasją

• Po 9-dniowej przygodzie wróciliśmy do domów z plecakami pełnymi wspaniałych wspomnień! W końcu mamy zasięg i możemy podzielić się z Państwem "małą" fotorelacją z Koloni z Pasją w sercu Kaszub :)

Liczyliśmy co prawda na nieco słoneczniejszą pogodę, ale nic nie przeszkodziło nam w tym, żebyśmy świetnie się bawili i rozwijali swoje talenty. Za nami dni pełne warsztatów tematycznych: muzycznych, tanecznych, pisarskich, a nawet... teatralnych oraz wiele innych spotkań z ciekawymi ludźmi żyjącymi swoją pasją. Uczestnicy kolonii mogli doświadczyć, co znaczy radość z leśnych spacerów wokół jeziora, spokój, i cisza, które niosą za sobą przebywanie w sercu lasu z dala od świata, który jest głośny i pędzi coraz szybciej, rywalizacja w konkursach tematycznych, wieczorze filmowym z prawdziwego zdarzenia oraz współpraca z nowo poznanymi osobami. Dzieci wspaniale zżyły się ze sobą oraz wspierały się w tych najtrudniejszych chwilach kiedy tęsknota za domem wdzierała się w ich codzienność.

Mimo wielu trudności i chmur na niebie zapamiętamy ten czas jako niezwykłą przygodę i miejsce, w którym zdobyliśmy wiele wspaniałych wspomnień. Aż korci żeby napisać... do zobaczenia!

Dziękuję wszystkim uczestnikom i cudownym wychowawcom za wspólnie spędzony czas!

Alicja Bukowska - kierownik kolonii

• Wyprawka grupa O

• Zakup zbiorowy - składka do nauczyciela na zakup podręczników i materiałów plastycznych kwota zostanie podana w najbliższym czasie:

• Pakiet Nowa Era – „Elementarz sześciolatka”
            • Zakup pozostałych materiałów plastycznych

Do samodzielnego kupienia:

  Religia: Podręcznik: „Tak! Jezus mnie kocha!” E. Kondrak, D. Krupiński, J. Snopek Wyd. JEDNOŚĆ.

  Język  angielski : Tiger and Friends Starter. Wydawnictwo Macmillan.

  Piórnik – (najlepiej typu saszetka):

  Kredki ołówkowe – grube - minimum 12 kolorów,

  Kredki świecowe,

  Ołówki 2 szt.,

  Temperówka,

  Dwie teczki z gumką,

  Ryza białego papieru,

  Woreczek z obuwiem na zmianę,

  Woreczek ze strojem gimnastycznym (biała koszulka i spodenki),

  Nożyczki małe,

  Dwa papierowe ręczniki,

  Chusteczki higieniczne w kartonie, mokre chusteczki.

Proszę, aby w miarę możliwości przybory oraz worek ze strojem gimnastycznym były podpisane.