Sałatki owocowe klasa 2
- 2
„Piszinger” - przekładane wafle
11.03 na siódmych juź zajęciach kulinarnych w ramach projektu "Regionalne wsparcie kompetencji kluczowych w pomorskich szkołach" przygotowaliśmy smakowite wafelki, o dwóch różnych smakach pierwszy wg następującego przepisu:
Składniki: puszka (510 g) masy krówkowej, 100 g masła, opakowanie kwadratowych wafli. Masło ubijamy na puszysta masę następnie do masła dodajemy po łyżce kajmaku i całość miksujemy na gładki krem. Drugie wafle zostały przełożone kremem nutella. Dokładne rozsmarowanie masy na powierzchni wafli okazało się trudnym zadaniem. Pokrojenie całości na równe części też nie było łatwe. Najprzyjemniejszą częścią spotkania jak zawsze była degustacja.
Patrycja Siebert
13
Warsztaty gipsowe w Małej Szkole
- 73
Dzień Kobiet w grupie przedszkolnej
- 19
Dzień kobiet w klasie 3
Chłopcy z klasy 3, pamiętali o swoich koleżankach, i wręczyli im przepiękne upominki.
3
Spotkanie z grami planszowymi.
Dnia 04 marca odbyło się już siódme spotkanie z wykorzystaniem gier planszowych w ramach projektu "Regionalne wsparcie kompetencji kluczowych w pomorskich szkołach ". Tym razem uczestnicy mogli sprawdzić swoje siły w różnych bardziej i mniej znanych grach planszowych i karcianych, a które rozwijają szerokie spektrum umiejętności. Rozgrywki przebiegały w przyjaznej atmosferze i dostarczyły graczom pozytywnych emocji.
3
Wycieczka klasy 4-8
Uczniowie uczestniczyli w zajęciach na Zamku Krzyżackim w Sztumie. Starsze klasy dowiedziały się jak wyglądało życie na zamku w średniowieczu, kim był i gdzie mieszkał wójt, jak wówczas wyglądał jego zamek, oraz co jadł i w co się ubierał. Na koniec uczniowie w grupach spróbowali odtworzyć pierwotny układ sztumskiego zamku na arkuszach papieru.
Natomiast młodsze klasy odkrywali sekrety ceglanego rzemiosła i dowiedzieli się jak powstawały mury zamków. W części warsztatowej uczestniczyli w zabawach z użyciem modeli cegły z gąbki. Wykonali zadania konstruktorskie według instrukcji, jak również budując własne budowle. Na koniec klasy 4-8 udały się do kina na seans filmowy "Mufas:Król Lew opowieści o dorastaniu, znajdowaniu własnego „stada” i celu w życiu, ale także o relacjach rodzinnych. Był to miło spędzony dzień, który na długo zostanie w pamięci.38
Konkurs czytelniczy w klasie 3.
Wyniki konkursu czytelniczego - Dzienniczki Lektur.
I Wiktoria Lewandowska
II Kacper Brzozowski
III Hanna Klimek2
Walentynkowa w Małej Szkole ♥️♥️♥️
- 75
Bal karnawałowy klas 4-8
10 lutego uczniowie bawili się na balu karnawałowym. Były tańce, konkursy, zabawy, a co najważniejsze - uśmiechy na naszych twarzach. Uczniowie (i niektórzy nauczyciele) zaprezentowali piękne stroje karnawałowe. Dzięujemy za dobrą zabawę!
37
Wycieczka przedszkolaków w ramach projektu.
Wycieczka przedszkolaków i zerówki do Muzeum Nauki Hevelianum w Gdańsku, w którym dzieci spotkały się przyrodą, ciekawostkami nauki i techniki. Po wizycie w tym wyjątkowym miejscu pozostaje nam zdobyta wiedza i wspomnienie dobrej zabawy.
142
Wyjazd do kina klasy 1-3
- 4
Zajęcia kulinarne - „Czas na deser”
W ramach projektu "Regionalne wsparcie kompetencji kluczowych w pomorskich szkołach" dnia 11 lutego odbyły się kolejne już szóste zajęcia kulinarne, na których przygotowywaliśmy desery owocowe. Pokroiliśmy w kostkę: pomarańcze, banany, brzoskwinie, ananasy i madarynki. Owoce nałożyliśmy do pucharków. Całość udekorowaliśmy bitą śmietaną i kolorowymi posypkami. Lubimy takie desery.
14
Spotkanie z grami planszowymi.
Dnia 11 lutego odbyło się kolejne, bo szóste już spotkanie z wykorzystaniem gier planszowych w ramach projektu "Regionalne wsparcie kompetencji kluczowych w pomorskich szkolach ". Tym razem zajęliśmy się popularnymi grami planszowymi Rummikub i Scrabble. Gry te, ze względu na prostotę zasad dostarczyły graczom sporej dawki emocji, jak również łączyły zabawę z edukacją. Uczniowie mieli możliwość doświadczeń logicznych i matematycznych poprzez przestrzeganie reguł, sposobów komunikowania się i rozwiązania sytuacji problemowych. Wspólnie spędzony czas był doskonałą okazją, aby nauczyć się czegoś nowego, spotkać się z rówieśnikami i rozwijać umiejętności niezbędne w przyszłości.
1
Bal karnawałowy w małej szkole.
10.02 w małej szkole odbył się długo oczekiwany przez przedszkolaków i uczniów klas O-III bal karnawałowy. Tego dnia nasza szkoła zamieniła się w barwną krainę pełną wróżek, księżniczek, czarownic, superbohaterów, kowbojów, piratów, policjantów oraz innych postaci z kreskówek i bajek.
Rozrywkę uczestnikom balu zapewnił Dj Gesek animator, który nikomu nie pozwolił się nudzić. Dzieci świetnie się bawiły, chętnie tańczyły i uczestniczyły w różnorodnych zabawach.
W przerwie, na uczestników zabawy czekał poczęstunek.
Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna impreza karnawałowa się udała, a w szczególności Radzie Rodziców – serdecznie dziękujemy!
98
Warsztaty budowania pewności siebie / autoprezetacja
7 lutego odbyły się kolejne zajęcia realizowane w ramach projektu "Regionalne wsparcie kompetencji kluczowych w pomorskich szkołach". Podczas warsztatów z panią Alicją Bukowską uczniowie mieli okazję odnaleźć swoje ukryte zdolości i talenty (supermoce). Pracując w grupach udowodnili też, że nawet Shrek, czy Kopciuszek mają mnóstwo talentów. A Ty jakie masz supermoce?
5
Zajęcia kulinarne w grupie 0 🧇
Gofry 😋😋
1
Warsztaty z rodzicami/opiekunami w ramach projektu przedszkolnego.
5 lutego 2025r. odbyło się kolejne spotkanie z rodzicami/opiekunami prawnymi w ramach projektu " Kompleksowe podnoszenie jakości edukacji przedszkolnej w Gminie Stary Targ". Rodzice mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach dotyczących wspierania rozwoju grafomotoryki u dzieci w wieku przedszkolnym. Warsztaty poprowadziła Pani Izabela Kulik
Wizyta grupy przedszkolnej w Sekretariacie i gabinecie Pani Dyrektor w ramach zajęć z projektu przedszkolnego.
W środę 5 lutego dzieci z młodszej grupy przedszkolnej w ramach zajęc z doradztwa zawodowego - projekt " Kompleksowe podnoszenie jakości edukacji przedszkolnej w gminie Stary Targ" przyszły z wizytą do gabinetu pani dyrektor oraz do sekretariatu. Przedszkolaki przeprowadziły wywiady - zadawały różne pytania aby dowiedzieć się jak najwięcej na temat pracy dyrektora oraz sekretarza szkoły. W ramach podziękowania pani dyrektor i pani sekretarz otrzymały przygotowane przez maluchy podziękowania🙂
Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027 „Kompleksowe podnoszenie jakości edukacji przedszkolnej w Gminie Stary Targ”
Gmina Stary Targ realizuje projekt pt. „Kompleksowe podnoszenie jakości edukacji przedszkolnej w Gminie Stary Targ”. Całkowita wartość projektu wynosi 2 275 606,20 zł z czego 2 048 045,58 zł pochodzi z dofinansowania w ramach Funduszu Europejskiego dla Pomorza na lata 2021-2027.
Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępności do edukacji przedszkolnej na terenie Gminy Stary Targ i wobec tego zaplanowano działania dla :
- 144 dzieci w wieku przedszkolnym (w tym osoby o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz osoby niepełnosprawne), które uczęszczają lub będą uczęszczać do przedszkoli, dla których Gmina Stary Targ jest organem prowadzącym, będą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach wyrównujących deficyty edukacyjne oraz rozwijających kompetencje kluczowe;
- 28 nauczycieli zatrudnionych w ośrodkach wychowania przedszkolnego w Gminie Stary Targ – uczestniczyć będą w kursach i szkoleniach podnoszących kompetencje zawodowe.
- 3 ośrodków wychowania przedszkolnego, które zostaną wyposażone w odpowiedni sprzęt multimedialny i pomoce dydaktyczne.
W ramach projektu zostaną również utworzone dodatkowe 12 miejsca wychowania przedszkolnego, które będą funkcjonować przez okres 12 miesięcy w ramach ww. zadania. Zaplanowano też prace adaptacyjne i zakup wyposażenia niezbędny do funkcjonowania nowo powstałych miejsc przedszkolnych.
W efekcie realizacji zaplanowanych działań :
- utworzonych zostanie 12 miejsc wychowania przedszkolnego w oddziale wychowania przedszkolnego w Szropach
- stworzone zostaną warunki do kompleksowego wsparcia rozwoju 144 dzieci oraz wyrównanie szans rozwojowych 50 dzieci, w tym z doświadczonych migracji, z niepełnosprawnością , dysfunkcjami
- podniesione zostaną kompetencje zawodowe 28 pracowników przedszkoli
50 rodziców/ opiekunów prawnych zostanie objętych wsparciem
-dzieci korzystające z zajęć zwiększą swoje szanse rozwojowe w zakresie stwierdzonych deficytów oraz rozwiną talenty, umiejętności i kompetencje
- nauczyciele nabędą nowe kwalifikacje, które będą mogli wykorzystywać podczas pracy z dziećmi, aby rozwijać ich umiejętności oraz pomagać im w radzeniu sobie z trudnościami.
- przedszkola i oddziały przedszkolne zostaną doposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne, sprzęt komputerowy i multimedialny, materiały biurowe i plastyczne;
Projekt realizowany będzie w okresie od 01.06.2024 r. do 30.09.2026 r.
#FunduszeUE
#FunduszeEuropejskie
W Zespole Szkolno - Przedszkolnym im. Rodziny Sierakowskich w Waplewie Wielkim, w grupach przedszkolnym organizowane są zajęcia w ramach wyżej wymienionego projektu:
- Zajęcia dodatkowe wspomagające rozwój kompetencji kluczowych:
- zajęcia z doradztwa zawodowego;
- zajęcia muzyczno – ruchowe;
- zajęcia programowanie – kodowanie – robotyka;
- zajęcia techniczno – przyrodnicze (wyjazdy);
- Zajęcia specjalistyczne wyrównujące szanse rozwojowe dzieci w oddziałach wychowania przedszkolnego:
- glottodydaktyka – zajęcia grupowe;
- glottodydaktyka – zajęcia indywidualne;
- arteterapia;
- Trening Umiejętności Społecznych;
- Integracja Sensoryczna;
- Zajęcia dodatkowe wspierające rozwój kompetencji kluczowych poprzez budowanie tożsamości regionalnej oraz świadomości i ekspansji kulturalnej:
- Zajęcia i wyjazdy dla dzieci:- zajęcia teatralne – zajęcia grupowe;- warsztaty współpracy międzykulturowej;- wyjazd budujący tożsamość regionalną;
- Udział (przygotowanie i przeprowadzenie) pikniku wielokulturowego.
Również rodzice mogą korzystać ze wsparcia indywidualnego specjalistów oraz spotkań grupowych w ramach pedagogizacji.
Kadra ma możliwość uczestniczenia w następujących szkoleniach:
- Glottodydaktyka;
- Arteterapia;
- Trening Umiejętności Społecznych;
- Edukacja włączająca;
- Integracja sensoryczna;
- ICT – kodowanie oraz robotyka;
- Równość szans i niedyskryminacja;
- Budowanie relacji z opiekunami prawnymi;
- Praca z dzieckiem z doświadczeniem migracji i jego rodziną.
Archiwum Aktualności