Zespół Szkolno - Przedszkolny im.Rodziny Sierakowskich w Waplewie Wielkim

Strona główna
 • Wycieczka do Warszawy - zdjęcia

  W dniach 29.04 - 02.05 nasi uczniowie uczestniczyli w tradycyjnej wycieczce śladami rodziny Sierakowkich. Zwiedzono charakterystyczne dla stolicy atrakcje (starówka, pałac kultury i nauki, stadion narodowy, Łazienki) oraz Wilanów i Żelazową Wolę.  Z dziećmi spotkała się na przyjaciółka szkoły p. Izabella Sierakowska - Tomaszewska. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Elżbieta Grudzińska, Iwona Lipska, Monika Wieczorkiewicz. Zdjęcia z wycieczki w galerii "Wycieczka do Warszawy".

   

 • Pogadanka o bezpieczeństwie

  18.05.2017

  Odwiedziły nas dwie Panie Policjantki z KPP w Sztumie. Opowiedziały one uczniom klas IV, V, VI o zagrożeniach płynących z nieumiejętnego korzystania z internetu oraz odpowiedzialności wszystkich, nawet dzieci za budowanie fajnej i bezpiecznej atmosfery w szkole. Panie wskazały jak mogą wyglądać konsekwencje niewłaściwego i niepożądanego zachowania typu: wagarowanie, nieposzanowanie drugiego człowieka, agresja. Dzieci słuchały z zainteresowaniem i zadawały pytania. Spotkanie trwało dwie godziny lekcyjne.

 • Akademicki Festiwal Nauki

  17.05.2017

  Po raz trzeci odwiedziliśmy Akademicki Festiwal Nauki w Malborku, zorganizowany przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy. Uczestniczyliśmy w warsztatach fotograficznych i dziennikarskich, korzystaliśmy ze stoisk tematycznych. Zdjęcia w galerii "Festiwal nauki"

 • TWOJE ZDROWIE, TWOJA SPRAWA

  17.05.2017

  Trzy drużyny złożone z reprezentantów klas IV, V, VI rywalizowały w turnieju dotyczącym zagadnień zdrowia. Odpowiedzi na pytania, przygotowane scenki i plakaty podlegały skrupulatnej ocenie ekspertek - pań pielegniarek współpracujących ze szkołą i gminnymi ośrodkami zdrowia. Zwycieżyła drużyna w składzie: Zosia Stefanowicz, Wiktor Cierzniak, Piotr Bodanowicz. Rywalizację indywidualną wygrał Piotr Bogdanowicz. Turniej przygotowała i świetnie poprowadziła p. Bożena Hanausek. Zdjęcia w galerii "Twoje zdrowie, twoja sprawa".

 • 12.05.2017

  Waplewska Biblioteka wspólnie z naszą szkołą weźmie udział w akcji ogólnopolskiego masowego czytania. Celem akcji jest promowanie czytelnictwa i bibliotek. 1 czerwca o godz. 10.00 biblioteki w Polsce przystąpią do bicia rekordu czytania książek w jednym momencie. To wydarzenie zagości również w naszych progach.

 • Dzień Sąsiada w SP Szropy

  12.05.2017

  6-osobowa drużyna uczniów klas VI-VI uczestniczyła w święcie "Dzień Sąsiada" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Szropach. Hasłem przewodnim wydarzenia był towarzyski turniej gier. Przygotowano również wspólnie śniadanie, odbył się pokaz taneczny, poczętowano nas smacznym obiadem. Dziękujemy Sąsiadom za zaproszenie. Zdjęcia w galerii "Dzień Sąsiada w SP Szropy"

 • Święto Konstytucji 3 Maja

  28.04.2017

  Uczniowie klasy IV, przy wsparciu muzycznym dziewcząt z klas V i VI przygotowali apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasę przygotowała wychowawczyni p. Anna Bogdanowicz.

     

 • Szkolenie w ośrodku Szadowo-Młyn

  26.04.2017

  Uczniowie klas IV, V i VI odwiedzili Uniwersytet Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ośrodku Szadowo - Młyn. Pod okiem doświadczonych instruktorów przeszli szkolenie z udzielania pomocy przedmedycznej oraz pokonywali trasę parku linowego. Po zajęciach odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Organizatorem wyjazdu była p. Bożena Hanausek. Zdjęcia w galerii "Szadowo 2017".

 • Wycieczka do Warszawy

  29.04.2017

  W dniach 29.04 - 02.05.2017 odbędzie się szkolna wycieczka śladami Rodziny Sierakowskich. Szczegółowy harmonogram wyjazdu znajduje się tutaj -> plan_wycieczki_do_Warszawy.pdf

 • Gminny Turniej BRD

  12.04.2017

  12 kwietnia w naszej szkole zostały przeprowadzone trzy konkurencje w ramach Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, pod okiem policjantów z powiatowej KP w Sztumie. Uczniowie czterech szkół rywalizowali rozwiązując test wiedzy, pokonując tor jazdy i wykonując zadania z zakresu pierszej pomocy przedmedycznej. Do etapu powiatowego przeszła drużyna z Waplewa oraz jedna z drużyn starotarskiego gimnazjum. Za organizację turnieju odpowiadała p. M. Felska, pomagał p. Ł. Knapik Zdjęcia w galerii "BRD 2017".

 • Wiosna wokół nas

  06.04.2017

  6 kwietnia podsumowano konkurs plastyczny pt."Wiosna wokół nas" dla dzieci z oddziałów 0-III. Konkurs zorganizowała p. Mariola Błaszczak. Wśród "zerówkowiczów" nagrodzeni zostali: Laura Sowa, Wojtek Cerdo, Karolina Bartel. W kategorii uczniów I-III nagrody otrzymali: Kinga Grudzińska i Jan Rutkowski, Wiktoria Neubauer, Filip Skonecki.

               

 • Wielka Liga Czytelników

  31.03.2017

  Na ostatnim apelu szkolnym polonistka p. Anna Bogdanowicz podsumowała ogólnopolski projekt czytelniczy realizowany w formie konkurs pt. "Wielka Liga Czytelników". Konkurs odbywał się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Uczestnicy czytali książki zaproponowane przez organizatorów oraz musieli wykazać się ich znajomością i zrozumieniem poprzez rozwiązanie odpowiednich testów. Największym zaangażowaniem w projekt wykazały się dzieci z klasy II -  Kinga Grudzińska, Wiktoria Neubauer, Julia Schmidt. W klasach IV- VI na nagrody zasłużyli: Oliwia Abramowska, Piotr Bogdanowicz, Zosia Stefanowicz. Gratulacje dla wszystkich uczestników. Zdjęcia w galerii "Wielka Liga Czytelników".

 • Apel z okazji 12 rocznicy śmierci Jana Pawła II

  Grupa mieszana złożona z uczniów klas V i VI pod opieką p. Małgorzaty Felskiej przypomniała ważną dla każdego Polaka postać Karola Wojtyły, znanego całemu światu Papieża Jana Pawła II. Tradycyjnie już odśpiewano ulubioną pieśń Papieża pt. "Barka".

            

 • Wiosenne śniadanie drugoklasistów

  22.03.2017

  Uczniowie klasy II zmierzyli się z umiejętnością samodzielnego przygotowania kanapek. Dzieci starały się wykorzystać zdrowe produkty - warzywa, zieleninę, wyhodowaną w klasie rzeżuchę oraz zadbać o estetykę wykonania i spożycia śniadania. Zdjęcia w galerii "Śniadanie..."

 • Czytanie i igraszki na powitanie wiosny

  21.03.2017

  Sezon wiosenny w oddziałach młodszych rozpoczął się bardzo ciekawie. Maluchy pożegnały zimę odprowadzając Marzannę "za próg" miejscowości. Oprócz tego w klasach I-III gościły Iga i Justyna - uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Malborku, w ramach wolontariatu związanego z propagowaniem czytelnictwa. Zdjęcia z wydarzeń w galerii "Pierwszy dzień wiosny 2017".

 • Dzień kobiet

  08.03.2017

  Panowie mali i duzi wykazali się szczególną pamięcią o swoich koleżankach, doceniając je w dniu ich święta. Nie zabrakło kwiatów i słodkości oraz najlepszych życzeń. Dowodem - zdjęcie klasy V - przesympatycznych dziewcząt, zaskoczonych miłą niespodzianką zorganizowaną przez ich kolegów.

 • Wizyta w schronisku dla zwierząt w Elblągu

  27.02.2017

  Uczniowie klasy I oraz członkowie Samorządu Uczniowskiego pod opieką pań Mileny Krzykalskiej i Moniki Wieczorkiewicz odwiedzili schronisko dla zwierząt w Elblągu. Nie pojechali tam z pustymi rękoma, ale zaopatrzeni w karmę, kocyki, zabawki dla czworonożnych przyjaciół. Zbiórka wszystkich rzeczy trwała ok 2 miesiące i zainicjowana została przez opiekunkę SU p. Milenę. Zdjęcia z odwiedzin w galerii "Elbląg - schronisko dla zwierząt"

 • Tłusty czwartek

  23.02.2017

  Samorząd Uczniowski wraz z p. Mileną skusił wszystkich słodkościami z okazji tłustego czwartku.

   

 • Rekrutacja do publicznego przedszkola, rocznego przygotowania przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2017/2018 odbywa się na zasadach wprowadzonych ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r.  prawo oświatowe  (Dz. U z 2017 r. poz. 59) zwaną dalej ustawą rekrutacyjną.

  Do publicznego przedszkola przyjmowane są dzieci zamieszkałe na terenie gminy.

  Dzieci zamieszkałe w obwodzie naszej szkoły przyjmowane są z urzędu po wypełnieniu karty zgłoszenia kandydata.

  Zamieszkałe poza obwodem szkoły podlegają postępowaniu rekrutacyjnemu po złożeniu pisemnego wniosku przez rodzica/opiekuna kandydata w sekretariacie szkoły. Formularze dostępne są w sekretariacie lub na stronie internetowej szkoły.

  ZAPISY DZIECI DO PRZEDSZKOLA I SZKOŁY TRWAJĄ

  dO 31 marca 2017r. !!!

strona: