Zespół Szkolno - Przedszkolny im.Rodziny Sierakowskich w Waplewie Wielkim

Strona główna
 • Gminny Turniej BRD

  11.04.2018

  Nasza szkoła była organizatorem gminnego etapu Turnieju BRD. Uczestniczyli w nim uczniowie ze Starego Targu, Szrop i Waplewa. Do etapu powiatowego zakwalifikowała się nasza drużyna. Za przeprowadzenie gminnego turnieju odpowiadała p. Małgorzata Felska.

   

  Gminny Turniej BRD - Obrazek 1   Gminny Turniej BRD - Obrazek 2

 • Apel papieski

  06.04.2018

  13 rocznicę śmierci Jana Pawła II uczciliśmy apelem przygotowanym przez uczniów klasy VI. W tym dniu dziewczęta z klasy VI zaprezentowały również repertuar przygotowany na konkurs recytatorski.

   

  Apel papieski - Obrazek 1  Apel papieski - Obrazek 2  Apel papieski - Obrazek 3  Apel papieski - Obrazek 4

 • Konkurs na kartkę wielkanocną

  26.03.2018

  W dzisiejszym dniu podsumowano świąteczny konkurs na rodzinną kartkę wielkanocną, zorganizowany przez SU
  i p. Patrycję Siebert.  Oto wyniki:  

  Grupa 0-3 miejsca: 1 - Laura Sowa,  2 - Hubert Rose,  3 - Kacper Rose
  Grupa 4-7 miejsca: 1- Martyna Majewska,  2 - Emilia Redmer,  3 - Amelia Szmeil

  Konkurs na kartkę wielkanocną - Obrazek 1

 • Słodki kiermasz Samorządu Uczniowskiego

  22.03.2018

  Aby było nam słodko i miło na święta wielkanocne SU pod opieką p. Patrycji Siebert przygotował kiermasz z ze smakołykami i loterią fantową

 • Gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

  19.03.2018

  Nasi uczniowie Bartek Bunikowski i Maksymilian Rutkowski zajęli II i III miejsca w eliminacjach gminnych i będą reprezentować gminę Stary Targ na turnieju powiatowym w Sztumie w dn. 06.04.2018 r. Nad wszystkim czuwa p. Patrycja Siebert.

  Gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - Obrazek 1                Gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - Obrazek 2

   

 • Sztuka jest KUL - wyjazd na wystawę

  01.03.2018

  Uczniowie klas IV - VII odwiedzili wystawę malarstwa, zorganizowaną przez Muzeum Zamkowe w Malborku z dzieł udostępnionych przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. Naszym przewodnikiem był p. Tomasz Bogdanowicz, pracownik MZ. Wystawa związana jest ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę i stuleciem lubelskiej uczelni. Zdjęcia z wyjazdu w galerii "Sztuka jest KUL"

  Sztuka jest KUL - wyjazd na wystawę - Obrazek 1

 • Wizyta w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej

  23.02.2018

  Uczniowie klas VI i VII poznali pracę strażaków pełniących służbę w Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie. Wizyta wiązała się z przygotowaniam do konkursu wiedzy pożarniczej. Organizacją wyjazdu zajęła się p. Patrycja Siebert.

   

  Wizyta w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej - Obrazek 1  Wizyta w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej - Obrazek 2  Wizyta w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej - Obrazek 3  Wizyta w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej - Obrazek 4

 • Karnawał "zerówek" i przedszkolaków

  25.01.2018

  Nasze przedszkolaki i "zerówki" uczestniczyły w zabawie karnawałowej w "małej szkole", zorganizowanej przy współpracy Agencji Artystycznej "Gesek". Podczas balu dzieci miały okazję uczestniczyć w licznych konkursach oraz zabawach przy współpracy animatora.Oprócz zabaw odbyła się również specjalna sesja fotograficzna. Zdjęcia w galerii "Karnawał zerówek". W czasie przerwy dzieci uczestniczyły w poczęstunku przygotowanym przez wychowawczynie grup. Zdjęcia przedszkolaków na stronie fb.

   

   

 • Zabawa karnawałowa w "dużej szkole"

  25.01.2018

  Uczniowie klas IV - VII bawili się na zabawie karnawałowej. Oprócz tańców odbyły się również konkursy i poczęstunek. Zdjęcia w galerii "Karnawał 2018"

 • Dzień Babci i Dziadka

  22.01.2018

  Dzieci z oddziałów 0-III zaprezentowały ciekawe i wesołe występy przed zaproszonymi z okazji święta dziadkami. Odbył się również słodki poczęstunek. Zdjęcia w Galerii "Dzień Babci i Dziadka".

 • Wyjazd na lodowisko

  17.01.2018

  Uczniowie klas IV, V, VI, VII udali się na łyżwy w OSiR w Malborku. Zdjęcia w galerii "Lodowisko".

 • Jasełka dla seniorów

  21.12.2017

  W świetlicy wiejskiej z inicjatywy sołectwa wystąpiliśmy z inscenizacją jasełkową dla seniorów - mieszkańców Waplewa i okolicznych miejscowości. Zdjęcia w galerii "Jasełka dla seniorów".

 • Jasełka 2017

  15.12.2017

  Co roku w okresie przedświątecznym w naszej szkole wystawiana jest inscenizacja jasełkowa. Piękny scenariusz o bardzo współczesnym przesłaniu opracowała i czuwała nad jego wdrożeniem p. Małgorzata Felska. Przedstawiciele wszystkich klas mieli okazję włożyć cząstkę swojego aktorstwa i uzdolnień artystycznych w ten występ. Zebrani goście wzruszyli się do łez. Wśród gości była p. Izabella Sierakowska - Tomaszewska, która wspiera nas zawsze swoim sercem. Zdjęcia w galerii "Jasełka 2017".

 • Czysto, zdrowo, na sportowo - profilaktyka na co dzień

  24.11.2017

  Uczniowie klas I - III oraz zerówkowicze realizują szkolny program profilaktyczny pt. "Czysto, zdrowo, na sportowo". Co jakiś czas spotykają się aby poznać i przedstawić zagadnienia związane ze zdrowiem, np. z prawidłowym odżywianiem. Obyło się już święto jabłka. Przyszła kolej na marchewkę, prezentację piramidy żywieniowej oraz zasady higieny spożywania posiłków. Degustowano ciasto marchewkowe, jabłecznik i soki, chrupano marchewkę na czas. Zdjęcia w galerii "Czysto, zdrowo..."

  Czysto, zdrowo, na sportowo - profilaktyka na co dzień - Obrazek 1       Czysto, zdrowo, na sportowo - profilaktyka na co dzień - Obrazek 2

 • Andrzejki w "dużej szkole"

  23.11.2017

  Świętowaliśmy andrzejki dyskotekowo. Zabawę przygotował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Patrycji Siebert. Zdjęcia w galerii "Andrzejki".

 • Pasowanie na smerfnego starszaka

  22.11.2017

  Dnia 22 listopada 2017 w grupie 6 – latków odbyło się „Pasowanie na smerfnego starszaka”. Na spotkanie licznie przybyli rodzice. Były to ważne i niepowtarzalne chwile w życiu każdego dziecka, a także w życiu każdego rodzica. Dzieci dzielnie zmagały się z zadaniami, które zostały dla nich przygotowane. Występując przed tak dużą publicznością wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Rodzice także brali czynny udział i musieli wykazać się umiejętnościami podczas zadań dla nich przygotowanych. Zabawa była przednia. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom. A na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek . Nad całością czuwały wych Elżbieta Grudzińska i pani Krystyna Klimek. Zdjęcia w galerii "Pasowanie na smerfnego starszaka".

 • Wyjazd "zerówek" do Tczewa

  21.11.2017

  21 listopada grupa 6 i 5 - latków  pod opieką Elżbiety Grudzińskiej i Anety Bartnickiej wybrała się na wycieczkę do Tczewa do Muzeum Wisły na zajęcia „Człowiek za burtą – czyli o bezpieczeństwie nad wodą”

  Zajęcia w których dzieci brały udział dotyczyły zagadnień związanych z  zachowaniem się nad wodą oraz zagrożeniami z tym związanymi.Celem zajęć było przekazanie dzieciom wiedzy na temat zagrożeń oraz rozwijanie umiejętności ochrony w sytuacjach zagrożenia.

  Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się  m.in.: do czego służą koło ratunkowe i kombinezon ratunkowy. Mieli możliwość m.in. sterowania robotem podwodnym oraz ewakuowania się w sytuacji zagrożenia do tratwy ratunkowej. Dzieci zadowolone i pełne wrażeń wróciły bezpiecznie do Waplewa. Zdjęcia w galerii "Wyjazd do Tczewa"

 • Święto Niepodległości

  Uczniowie klasy VI pod kierunkiem p. Doroty Pawłowskiej przygotowali apel poświęcony rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po latach niewoli.

  Święto Niepodległości - Obrazek 1    Święto Niepodległości - Obrazek 2    Święto Niepodległości - Obrazek 3

 • Konferencja naukowa "200 lat szkolnictwa polskiego w Waplewie Wielkim."

  26.10.2017

  26.10.2017r., Muzeum Tradycji Szlacheckiej, Waplewo Wielkie

  Zdjęcia w galerii "Dwieście lat szkoły polskiej"

  Porządek:

  9:00

  Otwarcie konferencji przez dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Rodziny Sierakowskich w Waplewie Wielkim, Halinę Rutkowską oraz kuratora Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Waplewie Wielkim, Macieja Kraińskiego.

  Odśpiewanie hymnu szkoły i Roty przez Chór Parafii św. Brata Alberta w Gdańsku.

  Minikoncert pieśni polskich spisanych przez Oskara Kolberga w czasie pobytu u Sierakowskich w Waplewie Wielkim we wrześniu 1875 roku (w wykonaniu uczniów ZS-P w Waplewie Wielkim)

  Moderator: mgr Leszek Sarnowski

   9:20 – 9:40

  "Waplewo Wielkie – ważny ośrodek kultury polskiej na Pomorzu." – mgr Maciej Kraiński

   9:45 – 10:05

  "Polityka państwa pruskiego względem szkolnictwa polskiego." - prof. dr hab. Janusz Hochleitner

  10:10-10:30

  "Helena Sierakowska i jej działalność na rzecz oświaty polskiej." - mgr Andrzej Lubiński

  10:30 – 11:00

  przerwa kawowa

   11:05 – 11:35

  "Szkoły polskie na Powiślu w latach 1800 – 1939." - mgr Adam Langowski

   11:40 – 12:00

  "Ludność polska na ziemi sztumskiej w świetle badań księdza Władysława Łęgi." - mgr Krystian Zdziennicki

   12:00 – 12:15

  Dyskusja.

  12:15 – 14:00

  Oprowadzanie kuratorskie po Muzeum Tradycji Szlacheckiej –  Kurator Maciej Kraiński.

   14:15 – Obiad w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Waplewie Wielkim

strona: