Zespół Szkolno - Przedszkolny im.Rodziny Sierakowskich w Waplewie Wielkim

Strona główna
 • Święto Niepodległości

  Uczniowie klasy VI pod kierunkiem p. Doroty Pawłowskiej przygotowali apel poświęcony rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po latach niewoli.

       

 • Konferencja naukowa "200 lat szkolnictwa polskiego w Waplewie Wielkim."

  26.10.2017

  26.10.2017r., Muzeum Tradycji Szlacheckiej, Waplewo Wielkie

  Zdjęcia w galerii "Dwieście lat szkoły polskiej"

  Porządek:

  9:00

  Otwarcie konferencji przez dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Rodziny Sierakowskich w Waplewie Wielkim, Halinę Rutkowską oraz kuratora Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Waplewie Wielkim, Macieja Kraińskiego.

  Odśpiewanie hymnu szkoły i Roty przez Chór Parafii św. Brata Alberta w Gdańsku.

  Minikoncert pieśni polskich spisanych przez Oskara Kolberga w czasie pobytu u Sierakowskich w Waplewie Wielkim we wrześniu 1875 roku (w wykonaniu uczniów ZS-P w Waplewie Wielkim)

  Moderator: mgr Leszek Sarnowski

   9:20 – 9:40

  "Waplewo Wielkie – ważny ośrodek kultury polskiej na Pomorzu." – mgr Maciej Kraiński

   9:45 – 10:05

  "Polityka państwa pruskiego względem szkolnictwa polskiego." - prof. dr hab. Janusz Hochleitner

  10:10-10:30

  "Helena Sierakowska i jej działalność na rzecz oświaty polskiej." - mgr Andrzej Lubiński

  10:30 – 11:00

  przerwa kawowa

   11:05 – 11:35

  "Szkoły polskie na Powiślu w latach 1800 – 1939." - mgr Adam Langowski

   11:40 – 12:00

  "Ludność polska na ziemi sztumskiej w świetle badań księdza Władysława Łęgi." - mgr Krystian Zdziennicki

   12:00 – 12:15

  Dyskusja.

  12:15 – 14:00

  Oprowadzanie kuratorskie po Muzeum Tradycji Szlacheckiej –  Kurator Maciej Kraiński.

   14:15 – Obiad w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Waplewie Wielkim

 • Dzień Edukacji Narodowej

  13.10.2017

  W przeddzień święta z okazji DEN podziękowaliśmy wszystkich pracownikom ZS-P za trud pracy z dziećmi i uczniami.

     

 • Z życia przedszkola

  Zachęcamy do odwiedzania strony naszego przedszkola, utworzonej na fb. Dostęp z zakładki "Strona przedszkola".

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  04.09.2017

  Najpierw mszą św., potem apelem w świetlicy wiejskiej zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny. W krótki przemówieniu p. dyrektor Halina Rutkowska powitała wszystkich uczniów oraz przybyłych rodziców, a także pracowników szkoły, szczególnie nowo zatrudnionych. Podziękowała również osobom zaangażowanym w obronę szkoły - p. Edycie Kotkiewicz z Rady Rodziców, radnym z Waplewa i powiatu - p. Bronisławie Pieczunka i p. Łukaszowi Merchut oraz p. Sylwii Kubik. Podziękowania złożono także naszym absolwentom poświęcającym swój czas na prace remontowe i porządkowe w szkole. Dzieki nim istniejemy w pełnym wymiarze.

    

 • Szkolny zestaw podręczników 2017/2018

  22.08.2017

  Pobierz szkolny zestaw podręczników i zestaw podręczników do nauki religii:

  Szk.Zest.Podrecznikow_2017_2018.pdf

  Religia_2017_2018.pdf

 • Prezentacja przedszkola

  Obejrzyj prezentację z działalności przedszkola - przezyjmy_to_jeszcze_raz....wmv

 • Nasze przedwakacyjne wycieczki

  12.06.2017

  Klasy V i VI pod opieką wychowawczyń spędziły 3 dni w ośrodku diecezjalnym w Mikoszewie na biwaku. Zdjęcia w galerii "Biwak...". Natomiast klasa IV wybrała się z p. A. Bogdanowicz pociągiem relacji "Sztum - Kwidzyn" do Muzeum Zamkowego w Kwidzynie.

   

 • „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” - zaangażowanie w czytanie

  07.06.2017

  Odbył się SZKOLNY FESTIWAL CZYTANIA w  ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w dniach 3-10 czerwca 2017r.  Uczennice i uczniowie klasy V i VI podzieleni byli na dwuosobowe zespoły, które na wskazanych lekcjach wchodziły do klas O,I,II,III,IV i Przedszkola, aby czytać wybrany tekst z książki. Tam czytali przez 15 minut, potem pokazywali obrazki, zadawali pytania. Reakcje dzieci były cudowne – patrzyły z podziwem i zachwytem na starszych kolegów. Żegnały ich biciem brawa i zapraszały na następne czytanie. Uczniowie starszych klas bardzo chętnie przystąpili do tego wyzwania. Bardzo cieszyli się, że mogą brać w nim udział. Tego rodzaju obcowanie z książką pokazuje jej uniwersalny charakter, bez względu na wiek, umiejętności czytania i autoprezentacji. Uczy otwartości na nowy przekaz i odbierania całkiem odmiennego zjawiska kulturalnego. Akcję przygotowały p. Aleksandra Barańska - bibiotekarka i p. Patrycja Siebert - nauczyciel świetlicy.

   

 • Karta rowerowa

  06.06.2017

  Uczniowie klas IV i V zdawali egzamin na kartę rowerową. Dzięki dobremu przygotowaniu wszystkim się powiodło. Zdjęcia w galerii "Karta rowerowa"

 • Miss i Mister Szkoły

  06.06.2017

  Społeczność uczniowska na wniosek Samorządu Uczniowskiego zagłosowała i wybrała osoby godne tytułu Miss i Mistera Szkoły. Zostali nimi Jessica Gappa i Bartek Bunikowski. Gratulujemy sukcesu i popularności.

   

 • 01.06.2017

  Waplewska Biblioteka wspólnie z naszą szkołą wzięła udział w akcji ogólnopolskiego masowego czytania. Celem akcji jest promowanie czytelnictwa i bibliotek. 1 czerwca o godz. 10.00 biblioteki w Polsce przystąpiły do bicia rekordu czytania książek w jednym momencie. To wydarzenie zagościło również w naszych progach. Za udział w akcji wszystkie dzieci otrzymały książki ufundowane przez Radę Rodziców, UG w Starym Targu i naszą radną p. Bronisławę Pieczunka. Zdjęcia w galerii "Jak nie czytam..."

      

 • Festyn rodzinny "Wszystkie dzieci nasze są"

  27.05.2017

  Festyn rodzinny połączył dwa święta: Dzień Matki i Dzień Dziecka. Było co oglądać, jeść, pić i bawić się. Oprócz własnych prezentacji można było obejrzeć teatr 3.5 z Dzierzgonia oraz poskakać na trampolinach z "Rusz się z Beti". Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację i przebieg festynu. Zdjęcia w galerii "Festyn Rodzinny"

 • Wycieczka do Warszawy - zdjęcia

  W dniach 29.04 - 02.05 nasi uczniowie uczestniczyli w tradycyjnej wycieczce śladami rodziny Sierakowkich. Zwiedzono charakterystyczne dla stolicy atrakcje (starówka, pałac kultury i nauki, stadion narodowy, Łazienki) oraz Wilanów i Żelazową Wolę.  Z dziećmi spotkała się na przyjaciółka szkoły p. Izabella Sierakowska - Tomaszewska. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Elżbieta Grudzińska, Iwona Lipska, Monika Wieczorkiewicz. Zdjęcia z wycieczki w galerii "Wycieczka do Warszawy".

   

 • Pogadanka o bezpieczeństwie

  18.05.2017

  Odwiedziły nas dwie Panie Policjantki z KPP w Sztumie. Opowiedziały one uczniom klas IV, V, VI o zagrożeniach płynących z nieumiejętnego korzystania z internetu oraz odpowiedzialności wszystkich, nawet dzieci za budowanie fajnej i bezpiecznej atmosfery w szkole. Panie wskazały jak mogą wyglądać konsekwencje niewłaściwego i niepożądanego zachowania typu: wagarowanie, nieposzanowanie drugiego człowieka, agresja. Dzieci słuchały z zainteresowaniem i zadawały pytania. Spotkanie trwało dwie godziny lekcyjne.

 • Akademicki Festiwal Nauki

  17.05.2017

  Po raz trzeci odwiedziliśmy Akademicki Festiwal Nauki w Malborku, zorganizowany przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy. Uczestniczyliśmy w warsztatach fotograficznych i dziennikarskich, korzystaliśmy ze stoisk tematycznych. Zdjęcia w galerii "Festiwal nauki"

 • TWOJE ZDROWIE, TWOJA SPRAWA

  17.05.2017

  Trzy drużyny złożone z reprezentantów klas IV, V, VI rywalizowały w turnieju dotyczącym zagadnień zdrowia. Odpowiedzi na pytania, przygotowane scenki i plakaty podlegały skrupulatnej ocenie ekspertek - pań pielegniarek współpracujących ze szkołą i gminnymi ośrodkami zdrowia. Zwycieżyła drużyna w składzie: Zosia Stefanowicz, Wiktor Cierzniak, Piotr Bodanowicz. Rywalizację indywidualną wygrał Piotr Bogdanowicz. Turniej przygotowała i świetnie poprowadziła p. Bożena Hanausek. Zdjęcia w galerii "Twoje zdrowie, twoja sprawa".

 • Dzień Sąsiada w SP Szropy

  12.05.2017

  6-osobowa drużyna uczniów klas VI-VI uczestniczyła w święcie "Dzień Sąsiada" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Szropach. Hasłem przewodnim wydarzenia był towarzyski turniej gier. Przygotowano również wspólnie śniadanie, odbył się pokaz taneczny, poczętowano nas smacznym obiadem. Dziękujemy Sąsiadom za zaproszenie. Zdjęcia w galerii "Dzień Sąsiada w SP Szropy"

 • Święto Konstytucji 3 Maja

  28.04.2017

  Uczniowie klasy IV, przy wsparciu muzycznym dziewcząt z klas V i VI przygotowali apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasę przygotowała wychowawczyni p. Anna Bogdanowicz.

     

strona: