Zespół Szkolno - Przedszkolny im.Rodziny Sierakowskich w Waplewie Wielkim

Strona główna
 • Wyjazd na lodowisko

  17.01.2018

  Uczniowie klas IV, V, VI, VII udali się na łyżwy w OSiR w Malborku. Zdjęcia w galerii "Lodowisko".

 • Jasełka dla seniorów

  21.12.2017

  W świetlicy wiejskiej z inicjatywy sołectwa wystąpiliśmy z inscenizacją jasełkową dla seniorów - mieszkańców Waplewa i okolicznych miejscowości. Zdjęcia w galerii "Jasełka dla seniorów".

 • Jasełka 2017

  15.12.2017

  Co roku w okresie przedświątecznym w naszej szkole wystawiana jest inscenizacja jasełkowa. Piękny scenariusz o bardzo współczesnym przesłaniu opracowała i czuwała nad jego wdrożeniem p. Małgorzata Felska. Przedstawiciele wszystkich klas mieli okazję włożyć cząstkę swojego aktorstwa i uzdolnień artystycznych w ten występ. Zebrani goście wzruszyli się do łez. Wśród gości była p. Izabella Sierakowska - Tomaszewska, która wspiera nas zawsze swoim sercem. Zdjęcia w galerii "Jasełka 2017".

 • Czysto, zdrowo, na sportowo - profilaktyka na co dzień

  24.11.2017

  Uczniowie klas I - III oraz zerówkowicze realizują szkolny program profilaktyczny pt. "Czysto, zdrowo, na sportowo". Co jakiś czas spotykają się aby poznać i przedstawić zagadnienia związane ze zdrowiem, np. z prawidłowym odżywianiem. Obyło się już święto jabłka. Przyszła kolej na marchewkę, prezentację piramidy żywieniowej oraz zasady higieny spożywania posiłków. Degustowano ciasto marchewkowe, jabłecznik i soki, chrupano marchewkę na czas. Zdjęcia w galerii "Czysto, zdrowo..."

       

 • Andrzejki w "dużej szkole"

  23.11.2017

  Świętowaliśmy andrzejki dyskotekowo. Zabawę przygotował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Patrycji Siebert. Zdjęcia w galerii "Andrzejki".

 • Pasowanie na smerfnego starszaka

  22.11.2017

  Dnia 22 listopada 2017 w grupie 6 – latków odbyło się „Pasowanie na smerfnego starszaka”. Na spotkanie licznie przybyli rodzice. Były to ważne i niepowtarzalne chwile w życiu każdego dziecka, a także w życiu każdego rodzica. Dzieci dzielnie zmagały się z zadaniami, które zostały dla nich przygotowane. Występując przed tak dużą publicznością wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Rodzice także brali czynny udział i musieli wykazać się umiejętnościami podczas zadań dla nich przygotowanych. Zabawa była przednia. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom. A na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek . Nad całością czuwały wych Elżbieta Grudzińska i pani Krystyna Klimek. Zdjęcia w galerii "Pasowanie na smerfnego starszaka".

 • Wyjazd "zerówek" do Tczewa

  21.11.2017

  21 listopada grupa 6 i 5 - latków  pod opieką Elżbiety Grudzińskiej i Anety Bartnickiej wybrała się na wycieczkę do Tczewa do Muzeum Wisły na zajęcia „Człowiek za burtą – czyli o bezpieczeństwie nad wodą”

  Zajęcia w których dzieci brały udział dotyczyły zagadnień związanych z  zachowaniem się nad wodą oraz zagrożeniami z tym związanymi.Celem zajęć było przekazanie dzieciom wiedzy na temat zagrożeń oraz rozwijanie umiejętności ochrony w sytuacjach zagrożenia.

  Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się  m.in.: do czego służą koło ratunkowe i kombinezon ratunkowy. Mieli możliwość m.in. sterowania robotem podwodnym oraz ewakuowania się w sytuacji zagrożenia do tratwy ratunkowej. Dzieci zadowolone i pełne wrażeń wróciły bezpiecznie do Waplewa. Zdjęcia w galerii "Wyjazd do Tczewa"

 • Święto Niepodległości

  Uczniowie klasy VI pod kierunkiem p. Doroty Pawłowskiej przygotowali apel poświęcony rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po latach niewoli.

       

 • Konferencja naukowa "200 lat szkolnictwa polskiego w Waplewie Wielkim."

  26.10.2017

  26.10.2017r., Muzeum Tradycji Szlacheckiej, Waplewo Wielkie

  Zdjęcia w galerii "Dwieście lat szkoły polskiej"

  Porządek:

  9:00

  Otwarcie konferencji przez dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Rodziny Sierakowskich w Waplewie Wielkim, Halinę Rutkowską oraz kuratora Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Waplewie Wielkim, Macieja Kraińskiego.

  Odśpiewanie hymnu szkoły i Roty przez Chór Parafii św. Brata Alberta w Gdańsku.

  Minikoncert pieśni polskich spisanych przez Oskara Kolberga w czasie pobytu u Sierakowskich w Waplewie Wielkim we wrześniu 1875 roku (w wykonaniu uczniów ZS-P w Waplewie Wielkim)

  Moderator: mgr Leszek Sarnowski

   9:20 – 9:40

  "Waplewo Wielkie – ważny ośrodek kultury polskiej na Pomorzu." – mgr Maciej Kraiński

   9:45 – 10:05

  "Polityka państwa pruskiego względem szkolnictwa polskiego." - prof. dr hab. Janusz Hochleitner

  10:10-10:30

  "Helena Sierakowska i jej działalność na rzecz oświaty polskiej." - mgr Andrzej Lubiński

  10:30 – 11:00

  przerwa kawowa

   11:05 – 11:35

  "Szkoły polskie na Powiślu w latach 1800 – 1939." - mgr Adam Langowski

   11:40 – 12:00

  "Ludność polska na ziemi sztumskiej w świetle badań księdza Władysława Łęgi." - mgr Krystian Zdziennicki

   12:00 – 12:15

  Dyskusja.

  12:15 – 14:00

  Oprowadzanie kuratorskie po Muzeum Tradycji Szlacheckiej –  Kurator Maciej Kraiński.

   14:15 – Obiad w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Waplewie Wielkim

 • Dzień Edukacji Narodowej

  13.10.2017

  W przeddzień święta z okazji DEN podziękowaliśmy wszystkich pracownikom ZS-P za trud pracy z dziećmi i uczniami.

     

 • Z życia przedszkola

  Zachęcamy do odwiedzania strony naszego przedszkola, utworzonej na fb. Dostęp z zakładki "Strona przedszkola".

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  04.09.2017

  Najpierw mszą św., potem apelem w świetlicy wiejskiej zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny. W krótki przemówieniu p. dyrektor Halina Rutkowska powitała wszystkich uczniów oraz przybyłych rodziców, a także pracowników szkoły, szczególnie nowo zatrudnionych. Podziękowała również osobom zaangażowanym w obronę szkoły - p. Edycie Kotkiewicz z Rady Rodziców, radnym z Waplewa i powiatu - p. Bronisławie Pieczunka i p. Łukaszowi Merchut oraz p. Sylwii Kubik. Podziękowania złożono także naszym absolwentom poświęcającym swój czas na prace remontowe i porządkowe w szkole. Dzieki nim istniejemy w pełnym wymiarze.

    

 • Szkolny zestaw podręczników 2017/2018

  22.08.2017

  Pobierz szkolny zestaw podręczników i zestaw podręczników do nauki religii:

  Szk.Zest.Podrecznikow_2017_2018.pdf

  Religia_2017_2018.pdf

 • Prezentacja przedszkola

  Obejrzyj prezentację z działalności przedszkola - przezyjmy_to_jeszcze_raz....wmv

 • Nasze przedwakacyjne wycieczki

  12.06.2017

  Klasy V i VI pod opieką wychowawczyń spędziły 3 dni w ośrodku diecezjalnym w Mikoszewie na biwaku. Zdjęcia w galerii "Biwak...". Natomiast klasa IV wybrała się z p. A. Bogdanowicz pociągiem relacji "Sztum - Kwidzyn" do Muzeum Zamkowego w Kwidzynie.

   

 • „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” - zaangażowanie w czytanie

  07.06.2017

  Odbył się SZKOLNY FESTIWAL CZYTANIA w  ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w dniach 3-10 czerwca 2017r.  Uczennice i uczniowie klasy V i VI podzieleni byli na dwuosobowe zespoły, które na wskazanych lekcjach wchodziły do klas O,I,II,III,IV i Przedszkola, aby czytać wybrany tekst z książki. Tam czytali przez 15 minut, potem pokazywali obrazki, zadawali pytania. Reakcje dzieci były cudowne – patrzyły z podziwem i zachwytem na starszych kolegów. Żegnały ich biciem brawa i zapraszały na następne czytanie. Uczniowie starszych klas bardzo chętnie przystąpili do tego wyzwania. Bardzo cieszyli się, że mogą brać w nim udział. Tego rodzaju obcowanie z książką pokazuje jej uniwersalny charakter, bez względu na wiek, umiejętności czytania i autoprezentacji. Uczy otwartości na nowy przekaz i odbierania całkiem odmiennego zjawiska kulturalnego. Akcję przygotowały p. Aleksandra Barańska - bibiotekarka i p. Patrycja Siebert - nauczyciel świetlicy.

   

 • Karta rowerowa

  06.06.2017

  Uczniowie klas IV i V zdawali egzamin na kartę rowerową. Dzięki dobremu przygotowaniu wszystkim się powiodło. Zdjęcia w galerii "Karta rowerowa"

 • Miss i Mister Szkoły

  06.06.2017

  Społeczność uczniowska na wniosek Samorządu Uczniowskiego zagłosowała i wybrała osoby godne tytułu Miss i Mistera Szkoły. Zostali nimi Jessica Gappa i Bartek Bunikowski. Gratulujemy sukcesu i popularności.

   

 • 01.06.2017

  Waplewska Biblioteka wspólnie z naszą szkołą wzięła udział w akcji ogólnopolskiego masowego czytania. Celem akcji jest promowanie czytelnictwa i bibliotek. 1 czerwca o godz. 10.00 biblioteki w Polsce przystąpiły do bicia rekordu czytania książek w jednym momencie. To wydarzenie zagościło również w naszych progach. Za udział w akcji wszystkie dzieci otrzymały książki ufundowane przez Radę Rodziców, UG w Starym Targu i naszą radną p. Bronisławę Pieczunka. Zdjęcia w galerii "Jak nie czytam..."

      

 • Festyn rodzinny "Wszystkie dzieci nasze są"

  27.05.2017

  Festyn rodzinny połączył dwa święta: Dzień Matki i Dzień Dziecka. Było co oglądać, jeść, pić i bawić się. Oprócz własnych prezentacji można było obejrzeć teatr 3.5 z Dzierzgonia oraz poskakać na trampolinach z "Rusz się z Beti". Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację i przebieg festynu. Zdjęcia w galerii "Festyn Rodzinny"

strona: