Zespół Szkolno - Przedszkolny im.Rodziny Sierakowskich w Waplewie Wielkim

Strona główna
 • Akcja czytelnicza "Jak nie czytam, jak czytam"

  08.06.2018

  Po raz drugi w naszej szkole odbyła się akcja czytelnicza, zachęcająca do bliższego kontaktu z książką. Oprócz pogadanki motywującej do czytania i występu uczniów klasy II, przez 10 minut trwało jednoczesne, zbiorowe ciche czytanie  ulubionych książek. Akcję przygotowała i poprowadziła p. Patrycja Siebert przy współpracy z p. Aleksandrą Barańską, bibiotekarką Biblioteki Publicznej w Waplewie.  Zdjęcia  w galerii "Jak nie czytam, jak czytam"

 • Festyn rodzinny "CZYSTO, ZDROWO, NA SPORTOWO"

  26.05.2018

  16 maja uczciliśmy święto wszystkich Mam organizując festyn rodzinny. Przybyłe rodziny bawiły się doskonale dzięki licznym atrakcjom artystycznym, sportowym, kulinarnym. Gościem honorowym była p. Izabella Sierakowska. Przedstawiciele KRUS p. S. Celmer oraz p. Ł. Merchut wręczyli zwycięskim uczniom nagrody za konkurs  „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Zdjęcia w galerii "Festyn rodzinny 2017/2018".

 • Prezydent RP Andrzej Duda w Sztumie

  07.05.2018

  Nasz poczet sztandarowy brał udział w uroczystości związanej z obecnością Pana Prezydenta Andrzeja Dudy na Pomorzu. Prezydent RP gościł w Sztumie, gdzie złożył wiązankę pod pomnikiem Rodła i spotkał się z mieszkańcami.

  Prezydent RP Andrzej Duda w Sztumie - Obrazek 1  Prezydent RP Andrzej Duda w Sztumie - Obrazek 2  Prezydent RP Andrzej Duda w Sztumie - Obrazek 3

 • 26.04.2018

  Dwaj uczniowie klasy VI Bartek Bunikowski i Maks Rutkowski startowali dn. 6 IV w Ogólnopolskim konkursie wiedzy pożarniczej w Sztumie "Młodzież zapobiega pożarom", a Angelika Sztucka z kl. VII dn. 26 IV w konkursie sztumskiego Banku Spółdzielczego "Rachmistrz". Maks zajął 5 miejsce w powiecie.

                                         Konkursowo - Obrazek 1      Konkursowo - Obrazek 2

   

   

 • Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Sztumie

  26.04.2018

  Trzecio i czwartoklasiści od opieką pań Iwony Lipskiej i Patrycji Siebert oraz p. Łukasza Knapika poznawali pracę policjantów i siedzibę komendy powiatowej.

  Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Sztumie - Obrazek 1  Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Sztumie - Obrazek 2  Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Sztumie - Obrazek 3  Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Sztumie - Obrazek 4

 • Szkolny dzień profilaktyki

  18.04.2018

  Dzień minął pod hasłem: techniki aktywnego uczenia się, bezpieczeństwo w internecie, jak sobie radzić z agresją i przemocą. Dzień zorganizowała p. Bożena Hanausek

  Szkolny dzień profilaktyki - Obrazek 1  Szkolny dzień profilaktyki - Obrazek 2  Szkolny dzień profilaktyki - Obrazek 3  Szkolny dzień profilaktyki - Obrazek 4

 • Gminny Turniej BRD

  11.04.2018

  Nasza szkoła była organizatorem gminnego etapu Turnieju BRD. Uczestniczyli w nim uczniowie ze Starego Targu, Szrop i Waplewa. Do etapu powiatowego zakwalifikowała się nasza drużyna. Za przeprowadzenie gminnego turnieju odpowiadała p. Małgorzata Felska.

   

  Gminny Turniej BRD - Obrazek 1   Gminny Turniej BRD - Obrazek 2

 • Apel papieski

  06.04.2018

  13 rocznicę śmierci Jana Pawła II uczciliśmy apelem przygotowanym przez uczniów klasy VI. W tym dniu dziewczęta z klasy VI zaprezentowały również repertuar przygotowany na konkurs recytatorski.

   

  Apel papieski - Obrazek 1  Apel papieski - Obrazek 2  Apel papieski - Obrazek 3  Apel papieski - Obrazek 4

 • Konkurs na kartkę wielkanocną

  26.03.2018

  W dzisiejszym dniu podsumowano świąteczny konkurs na rodzinną kartkę wielkanocną, zorganizowany przez SU
  i p. Patrycję Siebert.  Oto wyniki:  

  Grupa 0-3 miejsca: 1 - Laura Sowa,  2 - Hubert Rose,  3 - Kacper Rose
  Grupa 4-7 miejsca: 1- Martyna Majewska,  2 - Emilia Redmer,  3 - Amelia Szmeil

  Konkurs na kartkę wielkanocną - Obrazek 1

 • Słodki kiermasz Samorządu Uczniowskiego

  22.03.2018

  Aby było nam słodko i miło na święta wielkanocne SU pod opieką p. Patrycji Siebert przygotował kiermasz z ze smakołykami i loterią fantową

 • Gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

  19.03.2018

  Nasi uczniowie Bartek Bunikowski i Maksymilian Rutkowski zajęli II i III miejsca w eliminacjach gminnych i będą reprezentować gminę Stary Targ na turnieju powiatowym w Sztumie w dn. 06.04.2018 r. Nad wszystkim czuwa p. Patrycja Siebert.

  Gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - Obrazek 1                Gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - Obrazek 2

   

 • Sztuka jest KUL - wyjazd na wystawę

  01.03.2018

  Uczniowie klas IV - VII odwiedzili wystawę malarstwa, zorganizowaną przez Muzeum Zamkowe w Malborku z dzieł udostępnionych przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. Naszym przewodnikiem był p. Tomasz Bogdanowicz, pracownik MZ. Wystawa związana jest ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę i stuleciem lubelskiej uczelni. Zdjęcia z wyjazdu w galerii "Sztuka jest KUL"

  Sztuka jest KUL - wyjazd na wystawę - Obrazek 1

 • Wizyta w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej

  23.02.2018

  Uczniowie klas VI i VII poznali pracę strażaków pełniących służbę w Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie. Wizyta wiązała się z przygotowaniam do konkursu wiedzy pożarniczej. Organizacją wyjazdu zajęła się p. Patrycja Siebert.

   

  Wizyta w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej - Obrazek 1  Wizyta w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej - Obrazek 2  Wizyta w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej - Obrazek 3  Wizyta w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej - Obrazek 4

 • Karnawał "zerówek" i przedszkolaków

  25.01.2018

  Nasze przedszkolaki i "zerówki" uczestniczyły w zabawie karnawałowej w "małej szkole", zorganizowanej przy współpracy Agencji Artystycznej "Gesek". Podczas balu dzieci miały okazję uczestniczyć w licznych konkursach oraz zabawach przy współpracy animatora.Oprócz zabaw odbyła się również specjalna sesja fotograficzna. Zdjęcia w galerii "Karnawał zerówek". W czasie przerwy dzieci uczestniczyły w poczęstunku przygotowanym przez wychowawczynie grup. Zdjęcia przedszkolaków na stronie fb.

   

   

 • Zabawa karnawałowa w "dużej szkole"

  25.01.2018

  Uczniowie klas IV - VII bawili się na zabawie karnawałowej. Oprócz tańców odbyły się również konkursy i poczęstunek. Zdjęcia w galerii "Karnawał 2018"

 • Dzień Babci i Dziadka

  22.01.2018

  Dzieci z oddziałów 0-III zaprezentowały ciekawe i wesołe występy przed zaproszonymi z okazji święta dziadkami. Odbył się również słodki poczęstunek. Zdjęcia w Galerii "Dzień Babci i Dziadka".

 • Wyjazd na lodowisko

  17.01.2018

  Uczniowie klas IV, V, VI, VII udali się na łyżwy w OSiR w Malborku. Zdjęcia w galerii "Lodowisko".

 • Jasełka dla seniorów

  21.12.2017

  W świetlicy wiejskiej z inicjatywy sołectwa wystąpiliśmy z inscenizacją jasełkową dla seniorów - mieszkańców Waplewa i okolicznych miejscowości. Zdjęcia w galerii "Jasełka dla seniorów".

 • Jasełka 2017

  15.12.2017

  Co roku w okresie przedświątecznym w naszej szkole wystawiana jest inscenizacja jasełkowa. Piękny scenariusz o bardzo współczesnym przesłaniu opracowała i czuwała nad jego wdrożeniem p. Małgorzata Felska. Przedstawiciele wszystkich klas mieli okazję włożyć cząstkę swojego aktorstwa i uzdolnień artystycznych w ten występ. Zebrani goście wzruszyli się do łez. Wśród gości była p. Izabella Sierakowska - Tomaszewska, która wspiera nas zawsze swoim sercem. Zdjęcia w galerii "Jasełka 2017".

strona: