Zespół Szkolno - Przedszkolny im.Rodziny Sierakowskich w Waplewie Wielkim

Panel lekcyjny
 • Z życia przedszkola

  Zachęcamy do odwiedzania strony naszego przedszkola, utworzonej na fb. Dostęp z zakładki "Strona przedszkola".

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  04.09.2017

  Najpierw mszą św., potem apelem w świetlicy wiejskiej zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny. W krótki przemówieniu p. dyrektor Halina Rutkowska powitała wszystkich uczniów oraz przybyłych rodziców, a także pracowników szkoły, szczególnie nowo zatrudnionych. Podziękowała również osobom zaangażowanym w obronę szkoły - p. Edycie Kotkiewicz z Rady Rodziców, radnym z Waplewa i powiatu - p. Bronisławie Pieczunka i p. Łukaszowi Merchut oraz p. Sylwii Kubik. Podziękowania złożono także naszym absolwentom poświęcającym swój czas na prace remontowe i porządkowe w szkole. Dzieki nim istniejemy w pełnym wymiarze.

    

 • Szkolny zestaw podręczników 2017/2018

  22.08.2017

  Pobierz szkolny zestaw podręczników i zestaw podręczników do nauki religii:

  Szk.Zest.Podrecznikow_2017_2018.pdf

  Religia_2017_2018.pdf

 • Prezentacja przedszkola

  Obejrzyj prezentację z działalności przedszkola - przezyjmy_to_jeszcze_raz....wmv

 • Nasze przedwakacyjne wycieczki

  12.06.2017

  Klasy V i VI pod opieką wychowawczyń spędziły 3 dni w ośrodku diecezjalnym w Mikoszewie na biwaku. Zdjęcia w galerii "Biwak...". Natomiast klasa IV wybrała się z p. A. Bogdanowicz pociągiem relacji "Sztum - Kwidzyn" do Muzeum Zamkowego w Kwidzynie.

   

 • „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” - zaangażowanie w czytanie

  07.06.2017

  Odbył się SZKOLNY FESTIWAL CZYTANIA w  ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w dniach 3-10 czerwca 2017r.  Uczennice i uczniowie klasy V i VI podzieleni byli na dwuosobowe zespoły, które na wskazanych lekcjach wchodziły do klas O,I,II,III,IV i Przedszkola, aby czytać wybrany tekst z książki. Tam czytali przez 15 minut, potem pokazywali obrazki, zadawali pytania. Reakcje dzieci były cudowne – patrzyły z podziwem i zachwytem na starszych kolegów. Żegnały ich biciem brawa i zapraszały na następne czytanie. Uczniowie starszych klas bardzo chętnie przystąpili do tego wyzwania. Bardzo cieszyli się, że mogą brać w nim udział. Tego rodzaju obcowanie z książką pokazuje jej uniwersalny charakter, bez względu na wiek, umiejętności czytania i autoprezentacji. Uczy otwartości na nowy przekaz i odbierania całkiem odmiennego zjawiska kulturalnego. Akcję przygotowały p. Aleksandra Barańska - bibiotekarka i p. Patrycja Siebert - nauczyciel świetlicy.

   

 • Karta rowerowa

  06.06.2017

  Uczniowie klas IV i V zdawali egzamin na kartę rowerową. Dzięki dobremu przygotowaniu wszystkim się powiodło. Zdjęcia w galerii "Karta rowerowa"

 • Miss i Mister Szkoły

  06.06.2017

  Społeczność uczniowska na wniosek Samorządu Uczniowskiego zagłosowała i wybrała osoby godne tytułu Miss i Mistera Szkoły. Zostali nimi Jessica Gappa i Bartek Bunikowski. Gratulujemy sukcesu i popularności.

   

 • 01.06.2017

  Waplewska Biblioteka wspólnie z naszą szkołą wzięła udział w akcji ogólnopolskiego masowego czytania. Celem akcji jest promowanie czytelnictwa i bibliotek. 1 czerwca o godz. 10.00 biblioteki w Polsce przystąpiły do bicia rekordu czytania książek w jednym momencie. To wydarzenie zagościło również w naszych progach. Za udział w akcji wszystkie dzieci otrzymały książki ufundowane przez Radę Rodziców, UG w Starym Targu i naszą radną p. Bronisławę Pieczunka. Zdjęcia w galerii "Jak nie czytam..."

      

 • Festyn rodzinny "Wszystkie dzieci nasze są"

  27.05.2017

  Festyn rodzinny połączył dwa święta: Dzień Matki i Dzień Dziecka. Było co oglądać, jeść, pić i bawić się. Oprócz własnych prezentacji można było obejrzeć teatr 3.5 z Dzierzgonia oraz poskakać na trampolinach z "Rusz się z Beti". Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację i przebieg festynu. Zdjęcia w galerii "Festyn Rodzinny"

 • Wycieczka do Warszawy - zdjęcia

  W dniach 29.04 - 02.05 nasi uczniowie uczestniczyli w tradycyjnej wycieczce śladami rodziny Sierakowkich. Zwiedzono charakterystyczne dla stolicy atrakcje (starówka, pałac kultury i nauki, stadion narodowy, Łazienki) oraz Wilanów i Żelazową Wolę.  Z dziećmi spotkała się na przyjaciółka szkoły p. Izabella Sierakowska - Tomaszewska. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Elżbieta Grudzińska, Iwona Lipska, Monika Wieczorkiewicz. Zdjęcia z wycieczki w galerii "Wycieczka do Warszawy".

   

 • Pogadanka o bezpieczeństwie

  18.05.2017

  Odwiedziły nas dwie Panie Policjantki z KPP w Sztumie. Opowiedziały one uczniom klas IV, V, VI o zagrożeniach płynących z nieumiejętnego korzystania z internetu oraz odpowiedzialności wszystkich, nawet dzieci za budowanie fajnej i bezpiecznej atmosfery w szkole. Panie wskazały jak mogą wyglądać konsekwencje niewłaściwego i niepożądanego zachowania typu: wagarowanie, nieposzanowanie drugiego człowieka, agresja. Dzieci słuchały z zainteresowaniem i zadawały pytania. Spotkanie trwało dwie godziny lekcyjne.

 • Akademicki Festiwal Nauki

  17.05.2017

  Po raz trzeci odwiedziliśmy Akademicki Festiwal Nauki w Malborku, zorganizowany przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy. Uczestniczyliśmy w warsztatach fotograficznych i dziennikarskich, korzystaliśmy ze stoisk tematycznych. Zdjęcia w galerii "Festiwal nauki"

 • TWOJE ZDROWIE, TWOJA SPRAWA

  17.05.2017

  Trzy drużyny złożone z reprezentantów klas IV, V, VI rywalizowały w turnieju dotyczącym zagadnień zdrowia. Odpowiedzi na pytania, przygotowane scenki i plakaty podlegały skrupulatnej ocenie ekspertek - pań pielegniarek współpracujących ze szkołą i gminnymi ośrodkami zdrowia. Zwycieżyła drużyna w składzie: Zosia Stefanowicz, Wiktor Cierzniak, Piotr Bodanowicz. Rywalizację indywidualną wygrał Piotr Bogdanowicz. Turniej przygotowała i świetnie poprowadziła p. Bożena Hanausek. Zdjęcia w galerii "Twoje zdrowie, twoja sprawa".

 • Dzień Sąsiada w SP Szropy

  12.05.2017

  6-osobowa drużyna uczniów klas VI-VI uczestniczyła w święcie "Dzień Sąsiada" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Szropach. Hasłem przewodnim wydarzenia był towarzyski turniej gier. Przygotowano również wspólnie śniadanie, odbył się pokaz taneczny, poczętowano nas smacznym obiadem. Dziękujemy Sąsiadom za zaproszenie. Zdjęcia w galerii "Dzień Sąsiada w SP Szropy"

 • Święto Konstytucji 3 Maja

  28.04.2017

  Uczniowie klasy IV, przy wsparciu muzycznym dziewcząt z klas V i VI przygotowali apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasę przygotowała wychowawczyni p. Anna Bogdanowicz.

     

 • Szkolenie w ośrodku Szadowo-Młyn

  26.04.2017

  Uczniowie klas IV, V i VI odwiedzili Uniwersytet Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ośrodku Szadowo - Młyn. Pod okiem doświadczonych instruktorów przeszli szkolenie z udzielania pomocy przedmedycznej oraz pokonywali trasę parku linowego. Po zajęciach odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Organizatorem wyjazdu była p. Bożena Hanausek. Zdjęcia w galerii "Szadowo 2017".

 • Wycieczka do Warszawy

  29.04.2017

  W dniach 29.04 - 02.05.2017 odbędzie się szkolna wycieczka śladami Rodziny Sierakowskich. Szczegółowy harmonogram wyjazdu znajduje się tutaj -> plan_wycieczki_do_Warszawy.pdf

 • Gminny Turniej BRD

  12.04.2017

  12 kwietnia w naszej szkole zostały przeprowadzone trzy konkurencje w ramach Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, pod okiem policjantów z powiatowej KP w Sztumie. Uczniowie czterech szkół rywalizowali rozwiązując test wiedzy, pokonując tor jazdy i wykonując zadania z zakresu pierszej pomocy przedmedycznej. Do etapu powiatowego przeszła drużyna z Waplewa oraz jedna z drużyn starotarskiego gimnazjum. Za organizację turnieju odpowiadała p. M. Felska, pomagał p. Ł. Knapik Zdjęcia w galerii "BRD 2017".

strona: