• Rozdanie dyplomów za zawody Pho3nix Active School

• W poniedziałek uczestnicy biegów oraz turnieju ping-ponga otrzymali pamiątkowe dyplomy za uzyskane lokaty. Powstał również film o naszych aktywnościach sportowych, na który można będzie głosować. Szczegóły wkrótce.

• Konkurs na lapbooka

• Lapbooki to własnoręcznie wykonane książki, w których zawarte są ważne informacje z dowolnego tematu. Uczniowie klas IV - VIII wykonali własne książki na podstawie lektur. Nawiązali m.in. do "Balladyny" Adama Mickiewicza, Zemsty Aleksandra Fredry, "Opowieści z Narni"i C. S. Lewisa. I miejsce zajęła drużyna z klasy VII ("Zemsta"). Nad konkursem czuwała p. Sylwia. Wydarzenie było elementem tygodnia bibliotecznego w naszej szkole.

• Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy

• 16 maja uczniowie klas IV - VIII uczestniczyli w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy pod okiem dwójki policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie. Ćwiczono postępowanie z osobą nieprzytomną, ułożenie jej w pozycji bocznej ustalonej, odblokowanie dróg oddechowych, masaż serca. Dzieci chętnie trenowały na fantomach oraz swoich kolegach. Zajęcia były bardzo pożyteczne i cenne ze względu na wagę realizowanego tematu.

• Gratulacje dla p. Moniki Wieczorkiewicz

• Cała społeczność naszego Zespołu złożyła gratulacje p. Monice Wieczorkiewicz z okazji pomyślnego przejścia procedury konkursowej związanej z wyborem na dyrektora ZS-P w Waplewie Wielkim. Życzymy pani Monice samych sukcesów, 100-procentowej realizacji przyjętych zamierzeń, bezproblemowej współpracy z uczniami, rodzicami, współpracownikami, instytucjami wspierającymi.

• Podsumowanie II Gminnego Konkursu Historycznego "Stanisław Sierakowski - pierwszy prezes Związku Polaków w Niemczech"

• 6 maja w waplewskim muzeum odbyło się podsumowanie i rozdanie nagród uczestnikom konkursu na zaprojektowanie awersu banknotu dedykowanego postaci Stanisława Sierakowskiego. Organizatorem konkursu był p. Adam Langowski, nauczyciel ZS-P w Starym Targu. Z naszej szkoły wystawiono 13 prac. Nagrodę pierwszą konkursu zdobyła Ola z klasy IV. Wyróżnienia otrzymały: Małgosia, Laura i Karolina z kl. IV., Kinga z klasy VII oraz Wiktoria z klasy VIII.  Gratulujemy zaangażowania i uzyskanych lokat.

• Wojewódzki turniej BRD w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego

• 07 maja w sobotę nasza reprezentacja w składzie uczniowie klasy VI: Milena, Maja, Nikodem i Grześ uczestniczyła w etapie wojewódzkim Turnieju BRD w Gdańsku. Grupa wyjechała pod opieką p. Małgosi i p. Łukasza. Uzyskano 13 lokatę na 19 drużyn. Jsteśmy dumni, bo to debiut naszej reprezentacji w zawodach tego szczebla.

• Święto Konstytucji 3 Maja - posumowanie projektu "Ogród sensoryczny ku pamięci Kajetana Onufrego Sierakowskiego"

• Święto było wspaniałą okazją do podsumowania naszego projektu zrealizowanego w programie MOJA MAŁA OJCZYZNA, z funduszy pozyskanych z fundacji BGK. Spotkanie w znamienitym, licznym gronie, wspólne odśpiewanie hymnu narodowego i hymnu szkoły, inscenizacja w wykonaniu uczniów zintegrowały uczestników  i napełniły duchem wspolnoty i patriotyzmu. Gośćmi honorowymi były panie  Izabella Sierakowska - Tomaszewska i Izabella Herburt. Nie zabrakło przedstawicieli władz lokalnych, w osobach Wójta Gminy Stary Targ p. Wiesława Kaźmierskiego, waplewskich radnych p. Bronisławy Pieczunka i p. Łukasza Merchut, przedstawiciela Muzeum p. Macieja Kraińskiego, dyrektora BS w Starym Tagru oddz. w Starym Targu p. Marty Dembowskiej,  emerytowanych pracowników szkoły, osób pomagających w realizacji projektu - ogrodników, państwa Doroty i Janusza Kamińskich. Swoją obecnością zaszczycili nas również lokalni działacze organizacji pozarządowych, reprezentujący Pomorską Sieć Centrów Organizacji Pozarządowych p. Dorota Wiśniewska oraz p. Piotr Stec. Zawitały także dyrektorki sąsiednich szkół p. Magdalena Gut i p. Grażyna Krupa. Nie zabrakło rodziców, absolwentów naszej szkoły i oczywiście dzieci. Po oficjalnej uroczystości skorzystano z nowych, zainstalowanych stołów do ping-ponga i planszówek, aby przeprowadzić rozgrywki. Były też giga-klocki, dmuchaniec, poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Składamy również podziękowania nieobecnym na uroczystości właścicielom lokalnych firm p. Zbigniewowi Kaszubowskiemu oraz Dariuszowi Korzeniowskiemu za pomoc w realizacji projektu. Wpólny trud zaowocował piękną zmianą  otoczenia szkoły i centrum Waplewa i naprawdę udaną imprezą.