• Wycieczka "dużej szkoły" w ramach programu "Poznaj Polskę"

• Wszyscy uczniowie klas IV - VIII, pod opieką wychowawców i pani Marceliny uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Gdańska. Odwiedziliśmy Europejskie Centrum Solidarnośći, gdzie z pomocą audioprzewodników poznawaliśmy fakty historyczne dotyczące narodzin "Solidarności". Następnie odwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej i trzy ścieżki: „Droga do wojny”, „Groza wojny” oraz „Długi cień wojny”. Po zwiedzaniu zjedliśmy wspólny posiłek w restauracji. Zadowoleni wróciliśmy do Waplewa.

• Wycieczka w ramach rządowego programu "Poznaj Polskę"

• Dnia 18.05 Klasy 0-3 udały się na wycieczkę do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. Dzieci zapoznały się z najciekawszymi tajnikami wiedzy. Następnie udaliśmy się na Skwer Kościuszki zwiedzić statek "Dar Pomorza." Zwiedzanie "Daru Pomorza" zaczęliśmy się od międzypokładu, gdzie w czasie rejsów mieszkali praktykanci. Obecnie na międzypokładzie można poznać historię statku przedstawioną na planszach z fotografiami i mapami. Zgromadzono tutaj również pamiątki z przeszłości statku. Byliśmy też w maszynowni, obejrzeliśmy wszystkie urządzenia, między innymi silnik, zespoły prądotwórcze, pompy, sprężarki i inne urządzenia. Oglądaliśmy również pomieszczenia oficerskie. Tu w jednej z kabin zgromadzono pamiątki z domu Karola Borchardta – pisarza-marynisty i marynarza, który w latach 1938-39 służył na Darze Pomorza jako starszy oficer. Na tym poziomie znajduje się ponadto udostępniony dla zwiedzających salon komendanta statku, w skład którego wchodził niegdyś salon z pentrą, sypialnia z łazienką oraz kabina armatorska. W salonie zgromadzone zostały pamiątki i nagrody związane z Darem Pomorza. Widzieliśmy też kuchnię, gdzie przygotowywano posiłki. Zwiedzanie zakończyliśmy się na pokładzie dziobówki, gdzie znajduje się m.in. „Dzwon Zwycięstwa”, który jednostka otrzymała po Operacji „Żagiel 72”.

Dziękujemy Pani Dyrektor i Pani Marceline za zorganizowanie wycieczki :)

Uczniowie zadowoleni i wybawienie co widać na załączonych zdjęciach😍

• Gminny konkurs matematyczny "Bądź jak Mikołaj Kopernik - zafascynuj się nauką"

• 12 maja w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny, dla którego inspiracją stał się patron roku 2023 - Mikołaj Kopernik. Uczniowie klas IV, VII, VIII z trzech szkół gminy Stary Targ zmierzyli się z zadaniami z kategorii:

- kalendarz i czas

- astronomia i duże liczby

- system monetarny

- jednostki długości

- zjawiska fizyczne

- Kopernik współcześnie

Pierwsze i drugie miejsca zajęły drużyny ze szkoły w Starym Targu, natomiast trzecie miejsce - nasz dużyna w składzie: Jola, Nikodem i Krystian. Laureaci oraz pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, ufundowane przez ZS-P w Waplewie Wlk.

• Sukces naszych uczniów w powiatowym turnieju BRD

• Drużyna młodsza w kładzie: Tosia, Zuzia, Michał i Staś z klasy VI będzie reprezentować powiat sztumski w zawodach wojewódzkich, po zajęciu pierwszego miejsca na etapie powiatowym. Natomiast drużyna starsza: Maja (kl. VII), Marcel i Michał (kl. VIII) ukończyli turniej na trzecim miejscu. Trzeba dodać, że Marcel zajął 1 miejsce w teście wiedzy oraz 2 miejsce w jeździe po torze rowerowym. Gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy sukcesów na etapie wojewódzkim.

• Święto 3 Maja

• W piątek 28 kwietnia odbył się apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas 5 i 7  wprowadzili nas w podniosły nastrój związany ze zbliżającym się świętem. Apel przygotowały panie Bożenka i Iza.