• Spotkanie autorskie w małej szkole z pisarką 📝📖

• Dnia 10 marca 2023r odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z panią Jagodą Falarz, autorką rymowanek dla dzieci. Podczas spotkania poetka przybliżyła małym czytelnikom swoją twórczość, opowiadała w jaki sposób powstały jej książki, odpowiadała na pytania dzieci. Poetka aby umilić wspólnie spędzony czas przygotowała też dla dzieci zagadki. Prawidłowe odpowiedzi były nagradzane lizakami. Na koniec spotkania Marek Czarnecki zaprezentował skomponowaną przez siebie muzykę do jednego wierszy p. Jagody Falarz "Kurka wodna". Był też czas na podziękowania, autografy i pamiątkowe zdjęcia. Spotkanie zorganizowała i przygotowała Elżbieta Grudzińska.

• Spotkanie z policjantem w klasie 3👮🏻‍♂️🚓

• Dnia 10.03 klasę III odwiedził Pan Policjant z KPP Sztum opowiedział uczniom o konsekwencjach czynów karalnych popełnianych przez nieletnich (dokuczanie, nękanie, obrażanie, przywłaszczanie, kradzież). Pan policjant przypomniał również o bezpieczeństwie w sieci, korzystania z telefonów oraz odpowiedzialności za informacje umieszczane w Internecie. Policjant przestrzegał również przed obcymi.

• Wyjście klasy 3 do OSP w Waplewie Wielkim 👨🏻‍🚒🚒

• Dnia 09.03 klasa III odwiedziła remizę strażacką w Waplewie Wielkim. Na uczniów czekali strażacy ubrani w stroje strażackie. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowieści o trudnej pracy strażaka, ponadto oglądali wozy strażackie, poznali podstawowe wyposażenie i sprzęt. Dużą atrakcją była możliwość usłyszenia syreny i sygnałów.

• Dzień Kobiet - święto wszystkich dziewcząt i pań

• Małe i duże kobietki uczczone zostały przez męską część naszej społeczności dobrymi życzeniami, kwiatkami i słodkościami.  Podsumowano również ranking na naj...- panią, dziewczynę. Wśród laureatek znalazły się Emilia, Milena, Maja, Jola oraz panie: Monika, Sylwia, Małgosia, Ania.

• Dzień Kobiet w Małej Szkole🌷🌹💐👠💄👑

• 8 marca klasy 0-III świętowały Dzień Kobiet. Chłopcy okazali się prawdziwymi dżentelmenami, złożyli dziewczynkom oraz paniom moc serdecznych życzeń załączając miłe niespodzianki. Wspólnie dobrze się bawiliśmy. Był to bardzo miły dzień spędzony w radosnej atmosferze.

• Dzień języka ojczystego🇵🇱

• Uczniowie klasy 3 w ramach dnia języka ojczystego wspólnie bawili się grając w grę "Pomysłówka".

Pamiętajmy, że dbając o język, chronimy kulturę i tożsamość kulturową.

• Bezpieczeństwo przede wszystkim 🚨🦺

• Klasa 2 przygotowała wraz z wychowawcą akcję: „ Bezpieczeństwo pieszych o zmroku „. Przypomnieliśmy uczniom najważniejsze zasady dotyczące poruszania się pieszych po ulicy, chodniku itd. Wiosna blisko i spacery kuszą! Jednak często wychodzimy gdy jest jasno a wracamy o zmroku. Ważne są więc kamizelki odblaskowe, które często ratują życie pieszym.

• Teatrzyk w małej szkole 🎭🗑️

• Dnia 24.02 przedszkolaki, uczniowie klas 1-4 brali udział w mini  przedstawieniu teatralnym o segregacji odpadów. Podczas teatrzyku artyści przybliżyli dzieciom zasady segregacji śmieci oraz zachęcali do proekologicznych zachowań.

• Walentynki w "dużej szkole"

• 14 lutego z okazji imienin św. Walentego, patrona zakochanych można było skorzystać z fotobudki. Krążyła również poczta walentynkowa. Dominowała czerwona kolorystyka wystroju szkoły i ubioru uczniów. Natomiast 15 lutego odbyła się wieczornica walentynkowa połączona ze spotkaniem z poetką p. Beatą Langowską, która jest nauczycielem j. polskiego w ZS-P w Stary Targu oraz p. Alicją Bukowską, autorką książki dla młodzieży pt. "Zacisze". Pani Alicja jest naszym pedagogiem.

• Tłusty czwartek 🥯🍩

• "Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek!  a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła!” Zgodnie z tą tradycją objadaliśmy się pączkami, donatami i faworkami W tym dniu uczniowie klasy 1 i 3  mieli okazje do ucztowania.

• Karmnik przy "dużej" szkole

• Dziś uczniowie klasy  2 mieli okazję zobaczyć nowo zamontowany karmnik przy budynku dużej szkoły. Zachęcamy do dokarmiania ptaków, kóre w zimę mają mniej pożywienia niż w pozostałych porach roku.

• Dyskoteka walentynkowa klasy 0-3💝❤️💌😍🥳

• 14 lutego uczniowie małej szkoły spotkali się na dyskotece walentynkowej. W tym dniu uczniom towarzyszyła cudowna atmosfera i jeszcze lepsza zabawa. Przy dźwiękach największych hitów z list przebojów, uczniowie dali popis swoich umiejętności tanecznych. Podczas dyskoteki odbyły się także konkursy i zabawy.

Po dyskotece zostały rozdane kartki walentynkowe zbierane wcześniej w szkole.

Wszyscy przybyli uczniowie dobrze się bawili i nikt nie podpierał ściany

• Dokarmianie ptaków klasa 2🐦🦉🦜🦅🕊️

• Zimą ptaki potrzebują pokarmu. Czy śnieg jest czy go nie ma. Obecnie odpady są szczelnie zabezpieczone; to ważne. My jednak jako nauczyciele powinniśmy wraz ze swoimi podopiecznymi pomagać ptakom i dawać przykład.

Akcja klasy drugiej. „Dokarmiamy ptaki kiedy zima”; czy śnieg jest czy śniegu nie ma.

• Dzień Babci i Dziadka w grupie przedszkolnej😍🧓💐

• Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim tym co dobre. Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są ważnymi osobami w jego życiu. Dzieci z grupy przedszkolnej wystąpiły w programie artystycznym recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki. Każdy przygotował także samodzielnie piękne upominki, które wręczył swoim ukochanym babciom i dziadkom. W taki właśnie sposób wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność dla bliskich im osób.

• Zabawa karnawałowa klas IV - VIII

• 8 lutego w "dużej szkole" odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci starszych. Bawiliśmy się przy wesołej muzyce i podczas konkursów. Na poczęstunek była pizza oraz słodkości. Za organizację odpowiadali wychowawcy klas IV - VIII oraz p. Łukasz.