• Andrzejki w Grupie Przedszkolnej 🧙‍♂️

• Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, który przetrwał do dzisiaj. Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji; to czas czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Zebraliśmy się więc by wspólnie się pobawić, poczarować, powróżyć. Dowiedzieliśmy się co nas czeka w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie, kto spotka kogoś dawno nie widzianego, i tej bardziej odległej (np. dotyczącego tego jaki zawód wybiorą przedszkolaki jak już dorosną). Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom szczególnie, że tradycyjnie miały również krótką zabawę przy dźwiękach wesołej muzyki.

• Zabawa andrzejkowa

• W dniu 23 listopada uczniowie klas IV - VIIII uczestniczyli w zabawie andrzejkowej. Odbyły się andrzejkowe wróżby, lanie wosku. Tańczono do świetnej muzyki. Dla poszczególnych klas zamówiono pizzę, dzieci częstowały się słodkościami.

• Dzień Misia 🐨🐻🐼🧸

•

Dziś przedszkolaki i zerówka świętowały Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Maluchy spędziły ten dzień na zabawach, których głównym bohaterem była ulubiona przytulanka wszystkich dzieci. Były tańce, duże kolorowanki, zabawy z hustą animacyjną i fotobudka. Ciekawą atrakcją był teatrzyk Kamishibai. Podczas opowieści pt. "Misiowe wiadomości" dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o życiu niedźwiadków.

• Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

• 21 listopada przypada Światowy Dzień Życzlowości i Pozdrowień. W naszej szkole przez kilka dni trwały przygotowania, kóre pozytywnie nastroiły nasze postawy względem drugiego człowieka. Okazywaliśmy sobie życzliwość, uśmiech, pomoc, dzieliliśmy się dobrym słowem. Działała poczta życzliwości, trwały głosowania na najbardziej życzliwego ucznia i nauczyciela. W głosowaniu wytypowani zostali uczniowie z poszczególnych klas : Lilianna (IV), Maja (V), Staś (VI), Dominika i Wojtek (VII), Milena (VIII). Najżyczliwszą/najżyczliwszym w całej szkole okazała się Lena z klasy V oraz pan Łukasz. Klasa IV otrzymała dyplom i nagrodę za ubiór w kolorze żółtym.

• Wyjazd klasy IV do Strefy Odkrywania Wyobraźni i Aktywności

• W dniu 17 listopada klasa czwarta pod opieką pań Ani i Magdy, udała się do Malborka do Szkoły Łacińskiej. Odwiedzlliśmy centrum SOWA , gdzie można było wykonywać ciekawe eksperymenty oraz wzięliśmy udział w warsztatach w majstrowni. Posliliśmy się  w restauracji pizzą i burgerami, odwiedziliśmy galerię handlową. Wycieczka była bardzo udana.

• Kiermasz szkolny z okazji Dnia Zdrowego Śniadania

• Samorząd uczniowski razem z opiekunem panią Justyną oraz panią Mariolą przygotowali smakołyki na drugie śniadanie. Dziękujemy uczennicy Antosi z klasy 6 za samodzielne przygotowanie pizzerek i pieczonej owsianki 😃Dzień Zdrowego Śniadania ma na celu promowanie dobrych nawyków żywieniowych i zachęcanie dzieci do zdrowego odżywiania.  Dbajmy o to, aby składniki śniadania były różnorodne, zawierały owoce, warzywa, produkty zbożowe i nabiał. Dzięki temu zadbamy o swój prawidłowy rozwój i wykształcimy właściwe nawyki żywieniowe, które zaowocują dobrym zdrowiem nie tylko teraz, ale również w przyszłości. Uczniowie, którzy spożywają prawidłowo skomponowane śniadanie szybciej pracują na lekcjach, popełniają mniej błędów, mają więcej pomysłów i uzyskują lepsze wyniki w testach na sprawność fizyczną 💪

• #Szkoła do Hymnu.

• Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. Co roku 11 listopada oddajemy cześć Polakom, którzy dzięki patriotyzmowi i bohaterstwu wywalczyli naszą wolność. Już od najmłodszych lat, powinno się rozbudzać u dzieci zainteresowanie swoją Ojczyzną i kształtować poczucie dumy z przynależności do Narodu Polskiego. Dlatego też w małej szkole przedszkolaki, zerówka klasy 1-3 bardzo uroczyście uczciły ten wyjątkowy dzień. Cała mała szkoła wzięło udział w akcji "#Szkoła do hymnu" polegającej na uroczystym odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" w przeddzień uroczystości tj. 10.11. Nie zabrakło też wspaniałych prac plastycznych, konkursów i zabaw. Tego dnia zdecydowanie królowały dwa kolory: biały i czerwony. Święto Odzyskania Niepodległości zdecydowanie było radosnym dniem w naszej szkole i mamy nadzieje, że pozostanie w pamięci naszych "Małych Polaków”.

• Wyjazd klas 0-3 do kina🍿🎞️🎟️🎥

• W dniu 09.11 klasy 0-3 pod opieką Pani Alicji U., Alicji B., Pani Iwonki., Pana Marka, Pani Patrycji udały się na wycieczkę do Multikina w Elblągu na bajkę "Inspektor Pająk". Poniżej krótka fotolerancja z wyjazdu ⬇️

• Rocznica odzyskania niepodległości

• 09 listopada uczciliśmy 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez państwo polskie. Podczas uroczystego apelu wybrzmiały słowa pamięci o bohaterach, którzy przyczynili się do odzyskania i utrzymania wolnej Polski. Chórek złożony z uczennic klasy V, pod kierunkiem pani Izy zaprezentował trzy pieśni patriotyczne. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny pt. "Order Virtuti Militari"  w dwóch kategoriach - klasy 4-5 oraz 6-7.
            W pierwszej grupie nagrodzeni i wyróżnieni zostali: Michalina (kl.5), Lena (kl.4), Wiktor (kl.4) Lilianna (kl.4). W drugiej grupie nagrody i wyróżnienia zdobyli: Ola (kl. 6), Dominika (kl.7), Wojtek R. (kl.6), Bartek (kl. 6), Kamil i Kasia (kl.7) , Karolina (kl.6), Mateusz (kl.6), Patryk (kl.7). Uroczystość przygotował nauczyciel historii p. Adam przy współpracy z paniami Izą i Bożeną.

• Wolontariat uczniów klas 5-8

• Z okazji zbliżającego się 1 listopada grupa wolontariuszy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Waplewie Wielkim odwiedziła pobliski cmentarz. Uczniowie porządkowali groby, zapalili znicze. Był czas na modlitwę i zadumę. Nad wolontariuszmi czuwały panie Mariola Błaszczak i Alicja Bukowska. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i udział w akcji.