• Kartki świąteczne dla starszych i potrzebujących

• Z inicjatywy pani Bożenki uczniowie klas 4-8 przygotowali wielkanocne kartki świąteczne z życzeniami. Kartki trafiły do osób chorych, przebywających w sztumskim Zakładzie Opieki Leczniczej. Twórcy najładniejszych kartek zostali uchonorowani dyplomami i upominkami.

• Niedziela palmowa

• W niedzielę palmową, w ramach współpracy z miejscową Parafią, chętni nauczyciele i uczniowie brali udział w misterium Męki Pańskiej.

• Pierwszy dzień wiosny

• W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny cała społeczność naszego Zespołu świętowała aby przegonić chmury i zimową aurę. Uczniowie klas 4-8 przez 2 godziny w grupach zajmowali się grą "Sto pytań do". Maluchy tworzyły plakat przedstawiający wiosnę. Następnie w małej szkole miały miejsce występy poszczególnych klas - tańce, śpiewanie, scenki o zdrowych nawykach. Na zakończenie zespół teatralny w składzie - rodzice i nauczyciele, przedstawił inscenizację do wiersza J. Brzechwy  pt.: "Rzepka". Wszyscy świetnie się bawili i miło spędzili pierwszy dzień wiosny.

• Dzień Kobiet w klasach 0-3

• 8 MARCA  to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez słodkości, drobnych upominków i kwiatów... Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)

Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszej szkole,

to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania