• Szanowni Państwo

• Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2021/2022 w znanych nam dotychczas warunkach. Zapewniamy, że ze swojej strony zrobimy wszystko, aby zapewnić Państwa dzieciom bezpieczne warunki nauki i pobytu w szkole.  Liczymy na życzliwość i otwartość z Państwa strony. Tylko dzięki szczerej współpracy uda nam się przejść przez ten niewątpliwie trudny czas wielu pytań bez odpowiedzi, który nas czeka.  Życzymy Państwu i Państwa dzieciom przede wszystkim zdrówka i radości z powrotu do szkoły.

Dyrektor i grono pedagogiczne ZSP im. Rodziny Sierakowskich w Waplewie Wielkim

Najważniejsze informacje związane z wejściem w nowy rok szkolny 2021/2022

1. Nauka od 1 września 2021r. rozpoczyna się w trybie stacjonarnym, o ewentualnym przechodzeniu w tryb zdalny lub łączony będą państwo niezwłocznie informowani przez wychowawców.
        2. Do szkoły może przychodzić:

a) uczeń/pracownik zdrowy, bez objawów wskazujących na infekcję dróg oddechowych,

b) uczeń/pracownik, którego domownicy nie przebywają na kwarantannie,

c) uczeń/pracownik, którego domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.

1. Rodzice lub opiekunowie mogą przebywać w szkole w wyznaczonych do tego strefach, bezwzględnie stosując środki ochrony (osłona nosa i ust, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk), z zachowaniem zasady 1 opiekun na ucznia/uczniów przy zachowaniu dystansu społecznego od kolejnego opiekuna i pracownika szkoły min, 1,5 m pod warunkiem, że nie posiadają  objawów wskazujących na infekcję dróg oddechowych :

- Strefa wspólna dla budynku dla klas I – III oraz grup przedszkolnych wyznaczona zostaje w przedsionku przy gabinecie logopedy;
        - Strefa wspólna dla budynku dla klas IV – VIII wyznaczona zostaje w przedsionku, przy wejściu głównym do szkoły.

1. Jeśli rodzic/opiekun jest zmuszony przyjść do szkoły załatwić formalności lub porozmawiać z wychowawcą lub nauczycielem musi wcześniej umówić się na takie spotkanie telefonicznie. Zaleca się jednak kontakt zdalny.
        2. Zgodnie z procedurami przy jakichkolwiek zaobserwowanych dolegliwościach u dziecka, jesteśmy zobowiązani bezzwłocznie się z Państwem skontaktować, a Państwo są zobowiązani do jak najszybszego odebrania dziecka ze szkoły i skontaktowania się z lekarzem rodzinnym. W związku z tym prosimy aby wypełnić przygotowane formularze i podać wychowawcom aktualne numery telefonu oraz ewentualne numery telefonu oraz oświadczenia na zgodę do odbioru przez inną, wskazaną przez Państwa osobę. Jest to bardzo ważny aspekt współpracy!!!
        3. Na terenie szkoły/placówki obowiązują ogólne zasady higieny, tj. ochrona ust i nosa podczas kaszlu i kichania, unikanie dotykania oczu, ust i nosa. Nie ma nakazu noszenia maseczek, jednak jeśli ktoś ma takie życzenie, może nosić maseczkę lub przyłbicę.
        4. Szkoła wyposażona jest w środki dezynfekujące niezbędne do odkażania pomocy dydaktycznych i elementów stałych oraz środki do dezynfekcji rąk.
        5. Lekcje będą się odbywały w stałych salach lekcyjnych (każda klasa będzie miała przypisaną do siebie salę lekcyjną), przerwy będą się odbywały na dwóch korytarzach: dolnym i górnym, a w miarę możliwości pogodowych na świeżym powietrzu.
        6. Uczniowie klas „0” – III będą wchodzili do klas bezpośrednio drzwiami ewakuacyjnymi, gdzie będzie na nich czekał wychowawca lub nauczyciel przedmiotowy: grupa „0” od godz. 7:30, klasy I – III od godz. 7:40.  Zaleca się aby dzieci mieszkające w Waplewie przychodziły do szkoły w miarę możliwości od godziny 7:50.
        7. Uczniowie mieszkający w Waplewie (klasy IV – VIII) proszeni są o przychodzenie do szkoły również w godzinach 7:50 – 8:00, tak aby w godzinach przyjazdu autobusu szkolnego, nie robić niepotrzebnego tłoku w szatni.
        8. Uczniów dojeżdżających do szkoły uczulamy na to, aby przy korzystaniu z transportu zbiorowego stosować środki ochrony osobistej (maseczki) – zgodnie z przepisami prawa.
        9. Uczniowie  posiadają własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce. Uczniowie nie udostępniają innym uczniom swoich podręczników i przyborów. Nie powinni też zabierać ze sobą do szkoły zbędnych przedmiotów.

W razie nasuwających się pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z wychowawcami!!!