• Główne założenia Szkoły Promującej Zdrowie

• Ideą Szkoły Promującej Zdrowie (SzPZ) jest stworzenie w niej takich warunków, aby każdy z członków jej społeczności czuł się dobrze i był zaangażowany w proces jej tworzenia. Szkoła Promująca Zdrowie umożliwia podejmowanie działań i dokonywanie zmian w zakresie kontrolowania i doskonalenia własnego zdrowia.

Głównym celem jaki stawiamy sobie realizując założenia programu Szkoła Promująca Zdrowie jest dbanie o klimat społeczny szkoły, w tym dbałość o prawidłowe relacje między uczniami oraz pracownikami.

Działania, które zaplanowaliśmy na rok szkolny 2023/2024 to:

1. Obchody dni tematycznych, w tym Dzień Życzliwości i Pozdrowień, Dzień Świadomości Autyzmu, Dzień Zespołu Downa.

2. Bal karnawałowy dla uczniów oraz inne spotkania o charakterze integracyjnym.

3. Prelekcja nt. "Rola życzliwości i umiejętności współpracy w szkole".