• Klasa III 2019/2020

5 tydz.

15 - 17.04

Nauczanie wczesnoszkolne

XIII krąg tematyczny: Utrwalić to, co piękne  c.d.

Lektura „Brzydkie kaczątko”

Archiwum rok szkolny 2018/2019

Święto Listonosza

18 października było Święto Listonosza. Zaprosiliśmy do naszej klasy pana Piotra, który pracuje na naszym terenie. Przyniósł  bardzo ciekawe opowieści, które przytrafiają się w czasie pracy. Zarówno dobre jak i złe. Dostaliśmy w prezencie baloniki z napisem Bank Pocztowy oraz specjalne opaski, które zakłada się dzieciom np. idąc na plażę. Wystarczy zapisać numer telefonu i w razie zgubienia się dziecka, czy w markecie, czy w jakimś innym sklepie, czy w mieście, można pomóc i zadzwonić do Rodziców lub Opiekunów. Słuchaliśmy uważnie  na czym polega praca pocztowca. Wcześniej napisaliśmy wspólnie list, który zaadresowaliśmy, kupiliśmy znaczek. Jedna z uczennic, Patrycja nakleiła go na kopercie. Natomiast bezbłędnie treść listu przepisała Wiktoria, która była ubrana w dawny strój listonosza. Krystian też bardzo chciał założyć krawat w paski i czapkę z daszkiem.

Pan pokazał nam worek, w którym umieszczane są listy. Dla zabawy do jednego z worków wszedł nasz uczeń Wojtek; mieliśmy dużo zabawy i radości z tego pomysłu. Nasz gość to  doświadczony listonosz. Z tego powodu serdecznie dziękujemy Poczcie Polskiej i pracy, którą wykonują nasi listonosze oraz spóźnione, chociaż życzliwe życzenia od wszystkich naszych uczniów i oczywiście wychowawcy i Pani Oli. Mieliśmy też możliwość adresowanie paczek i dostaliśmy formularze, gdzie dzieci mogły pisać  wypełniać różnego rodzaju dokumenty, np. na wysłanie przelewu oraz inne druczki. Pan Piotrek opowiadał nam też jak czasami nosi inne rzeczy oprócz listów. Jak się okazuje również czasopisma oraz przedmioty przeróżnej wielkości. Nadawcy nawet potrafią wysłać Pocztą Polską rower, hulajnogę i inne wielkie przesyłki. Listonosz oprócz tego, że chodzi pieszo to w tej chwili musi mieć swój własny pojazd. Dzieci miały dużo radości z wizyty pana Piotrka, bardzo dziękujemy serdecznie za te wspaniałe opowieści. Było nam bardzo miło i mamy nadzieję, że jeszcze nas kiedyś odwiedzi.A tymczasem relacja zdjęciowa z wizyty.